Strona głównaOpinieObajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny rząd nie powinien skupiać się tak bardzo na polskim rynku gazu. Na te słowa natychmiast zareagował Daniel Obajtek.

Zdaniem Bando Orlen jest po prostu zbyt duży. – Pierwszym krokiem, by odwrócić trend koncentracji jest przejęcie przez Gaz-System operatora magazynów gazu – spółki Gas Storage Poland od Orlenu. Następnym krokiem powinno być przejęcie majątku, czyli własności samych magazynów przez Gaz-System, bo GSP jest tylko ich operatorem, a właścicielem pozostaje Orlen – powiedział Bando.

Były prezes Orlenu, a więc Daniel Obajtek szybko zareagował na słowa Bando, uderzając jednocześnie w Donalda Tuska. Zdaniem 48-latka pozbawienie siły Orlenu jest działaniem antypolskim, sprzyjającym dużym, międzynarodowym koncernom.

„Kolejny przykład „propolskiego” działania rządu Donalda Tuska.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Polskiego czempiona (PO)kroić, (PO)sprzedawać, (PO)zbawić siły rynkowej, żeby przy stole negocjacyjnym znowu wygrywali międzynarodowi, duzi gracze. Czyli Polacy na szparagi, zarabiać ma kto inny.

Jakoś nikt we Włoszech nie myśli o tym, żeby rozbijać Eni, w Hiszpanii Repsola, czy norweskiego Equinora. Wręcz przeciwnie – te firmy się wzmacnia. W uśmiechniętej Polsce – na odwrót.

Ciekawe, skąd państwo polskie weźmie środki na zamrożenie cen gazu, jak było to w 2023 i połowie 2024 roku. Międzynarodowe koncerny to zrobią?

Ciekawe, gdzie trafi zysk Orlenu? Na pewno nie do polskiej gospodarki.

To nic innego jak zdrada polskiej racji stanu.

Szanowni Przedstawiciele Związków Zawodowych – jak długo jeszcze będziecie pozwalać na to, żeby niszczono nasze dobro narodowe?” – czytamy we wpisie Obajtka na platformie „X”.

Dagmara Kaźmierska w fatalnej sytuacji. Fani współczują i nie mogą uwierzyć

Wakacje w Paryżu, inne egzotyczne wyjazdy, brylowanie w mediach, status "królowej życia". Wszystko to już echa przeszłości. Dziś...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy