Oficjalnie: Brisbane gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2032 roku

Na dwa dni przed uroczystym otwarciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio MKOl ogłosił, że gospodarzem najważniejszej imprezy sportowej w 2032 roku będzie australijskie miasto Brisbane.

Decyzja o przyznaniu Brisbane organizacji Igrzysk Olimpijskich nie jest zaskoczeniem. Już w lutym Komitet Wykonawczy MKOl uważał, że jest to preferowana kandydatura. Imprezę chciały zorganizować także Doha czy Budapeszt, ale w czerwcu okazało się, że Australia przedstawiła jedynego oficjalnego kandydata.

Igrzyska Olimpijskie po raz trzeci zawitają do Australii. W 1956 roku sportowców gościło Melbourne, a w 2000 roku Sydney. W sumie będzie to 35. nowożytna Olimpiada.

Choć ceremonia otwarcia tegorocznych Igrzysk będzie miała miejsce 23 lipca, już dziś rozgrywane są pierwsze dyscypliny. Zmagania rozpoczęły softballistki i piłkarki.

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Następne Igrzyska Olimpijskie będą miały miejsce w Paryżu w 2024 roku, a w 2028 roku impreza zawita do Los Angeles. Brisbane zostało oficjalnie wpisane jako gospodarz w 2032 roku, a cztery lata później Olimpiadę chce zorganizować Stambuł.

Najnowsze informacje