Oficjalnie: Dwóch kandydatów powalczy o stanowisko prezesa PZPN

Jedynie Cezary Kulesza i Marek Koźmiński spełnili wszystkie warunki do wystartowania w wyborach na prezesa PZPN. Dziś o północy minął termin zbierania rekomendacji.

Rekomendacje mogły przyznawać związki wojewódzkie, kluby ekstraklasowe oraz pierwszoligowe. Takich podmiotów było 52, a każdy z nich mógł złożyć podpisy na dwóch kandydaturach. Aby uzyskać prawo startu w wyborach, trzeba było osiągnąć 15 rekomendacji.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Na krótko przed końcem zapisów do walki włączył się Józef Wojciechowski. Jak podał wczoraj Krzysztof Stanowski, były właściciel Polonii Warszawa próbował zebrać dwie brakujące rekomendacje. Ostatecznie nie udało mu się osiągnąć 15 podpisów i nie spełnił wymagań.

W grze o fotel Zbigniewa Bońka pozostało dwóch kandydatów. Koźmiński jest wiceprezesem PZPN od dziewięciu lat, najpierw zajmował się kwestiami zagranicznymi, a następnie szkoleniowymi. Jako piłkarz 45 razy zakładał koszulkę reprezentacji Polski.

Kulesza również pracuje w PZPN, pełniąc od 2016 roku rolę wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego. Oprócz tego jest też prezesem Jagiellonii Białystok, zasiada również w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy.

Wybory na prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. Aby wygrać, kandydat będzie musiał zdobyć przynajmniej 60 ze 118 głosów delegatów Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego.

Najnowsze artykuły