Strona głównaBiznes500 plusOnet: Kaczyński jutro "odpali bombę". Zmiany w 500 plus, ogromne pieniądze dla...

Onet: Kaczyński jutro „odpali bombę”. Zmiany w 500 plus, ogromne pieniądze dla rodzin

PiS nie zatrzyma się w podwyższaniu i modyfikowaniu świadczeń socjalnych? Wiele wskazuje na to, że władza pójdzie na całość. Jutro Jarosław Kaczyński ma ogłosić coś, co – jak twierdzą dziennikarze Onetu – „trafi na podatny grunt”. Chodzi o 500 plus, które ma zostać znacząco, bardzo znacząco, podwyższone. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości bez wątpienia odbije się szerokim echem. Parlamentarne poszeptywania wskazują, że prezes Kaczyński może ogłosić swoje odejście z rządu Mateusza Morawieckiego. Szef PiS miał planować to już wiele miesięcy temu. Wojna w Ukrainie skomplikowała jednak sytuację.

[irp posts=”11792″ name=”Co z Januszem Rewińskim? Niepokojące informacje się potwierdzają”]

500 plus do zmiany? Kaczyński ma ogłosić to na konwencji

Nowe informacje na temat planowanej reformy 500 plus to już nie „kaczka dziennikarska”. Onet zapytał o zdanie prominentnych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ci jednak… nie mają pełnej wiedzy na temat tego, co prezes Kaczyński ogłosi w sobotę. Są jednak spekulacje na temat tego, że flagowy program socjalny rządu zostanie znacząco zmodyfikowany. Mianowicie wzrośnie wysokość świadczenia.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Dziennikarze Onetu piszą o „700 plus”. Nie jest zatem wykluczone, że rząd znalazł teoretycznie najprostsze rozwiązanie na malejącą wartość pieniądza. Zjawisko to jest oczywiście spowodowane galopującą inflacją.

Dlaczego PiS myśli o 700 plus? Dodatkowe pieniądze dla milionów rodzin

Elektorat partii rządzącej wciąż docenia wsparcie socjalne, jakiego udziela im państwo. Jednakże trudno nie odczuć wzrostu cen, spowodowanych głównie przez przekraczającą już 13 proc. inflację. Na ten moment resort finansów najprawdopodobniej nie ma rozwiązania, które pomogłoby zatrzymać ten wstydliwy wzrost.

A wybory parlamentarne już w przyszłym roku. Wygląda zatem na to, że rządzący chcą zrekompensować beneficjentom 500 plus straty poniesione w wyniku rosnącej inflacji, która „zżera” spory procent ich świadczenia. Czy 700 plus już w najbliższych tygodniach stanie się obiektem debat i głosowania w parlamencie? Niewykluczone. Jeśli natomiast wdrożenia reformy w życie zechce Jarosław Kaczyński, najpewniej do tego dojdzie. Konkretów dowiemy się już jutro.

Wszedł do mBanku i chciał wpłacić na konto 4 mln zł. Nie do wiary, co usłyszał

W środę Dawid Pałka, popularny twórca internetowy znany z prowadzenia "Twój Pierwszy Milion z Dawidem Pałką" na YouTube,...

Donald Tusk dostał SMS-a. Gdy zobaczył jego treść, zamarł

Wycieki prywatnych numerów telefonów polityków i innych osób publicznych niestety mają miejsce. W dobie coraz powszechniejszych cyberataków, tak...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy