Onet: Kaczyński bliski przełomowej decyzji. To zmieni wszystko

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Portal Onet dotarł do informacji, z których wynika, że Jarosław Kaczyński jest bardzo bliski podjęcia przełomowej dla Polski decyzji. Dziennikarze najpopularniejszego internetowego serwisu informacyjnego w kraju nazwali ją „wywróceniem stolika”. 

Ze źródeł dziennikarzy Onetu, czyli najpewniej z bliskiego otoczenia prezesa PiS, wyciekły zdumiewające informacje. Już wkrótce polską scenę polityczną może czekać istne trzęsienie ziemi. W momencie, gdy wydawało się, że sytuacja powoli się stabilizuje.

Kozidrak już się nie wywinie. Oto, co powiedział Zbigniew Ziobro

Wybory parlamentarne już w najbliższych tygodniach? To bardzo prawdopodobny scenariusz – podaje Onet. Dalej jest już tylko ciekawiej. Okazuje się bowiem, że ostatnie tarcia wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy zostały zażegnane tylko „medialnie”. W praktyce natomiast pomiędzy frakcjami Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina wciąż iskrzy.

Przedterminowe wybory parlamentarne 2022? Kaczyński musi zrobić tylko krok

Niewykluczone, że jeszcze przed wakacjami mogą odbyć się przedterminowe wybory parlamentarne – twierdzą źródła Onetu. Najbliższy tydzień może być kluczowy. Zdecyduje o przyszłości Zjednoczonej Prawicy, a być może także całej polskiej sceny politycznej – czytamy w Onecie. Przypomnijmy, że o możliwości rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych pisaliśmy również my – w portalu mPress.pl, już kilka tyg. temu.

Jeśli zatem nasze ówczesne spekulacje zaczynają niejako się urzeczywistniać, należy tylko czekać na decyzję prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli bowiem Jarosław Kaczyński zdecyduje się – jak określił to Onet – wywrócić stolik, rozpocznie się fala kolejnych spekulacji. Na przykład naszych, ws. kandydata opozycji na premiera.

Jak bowiem donosiliśmy jeszcze końcem kwietnia, niekoniecznie będzie to Donald Tusk. Choć wieloletni lider PO oraz niedawny przewodniczący RE wydaje się być oczywistym wyborem. Z naszych bowiem źródeł wynika, że zamiast niego, na pierwszy front walki o władzę miałby zostać wypuszczony Radosław Sikorski – obecnie europoseł.

0
Skomentuj ten artykułx