Operacja Tomasza Lisa. Trwa walka o życie dziennikarza

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Lisa ujawnił wczoraj sam zainteresowany. Zapowiadał, że właśnie dziś – 6 grudnia 2022 r. – ma poddać się operacji „na otwartym sercu”. 

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarzy w Polsce po raz kolejny trafił do szpitala. Jego stan zdrowia regularnie się pogarsza. Ostatnia diagnoza zabrzmiała dosłownie przerażająco.

Tomasz Lis operowany. Trwa walka o życie dziennikarza

Trwa bardzo poważny zabieg, okraszony ogromnym ryzykiem. Operacja serca jest konieczna po diagnozie, jaką postawił zespół dr Łukasza Szumowskiego – niedawnego ministra zdrowia w rządzie Zjednoczonej Prawicy. W październiku Lis przekazał, że ma „dziurę w sercu”.

Natomiast kilkanaście godzin temu Tomasz Lis przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że bardzo poważna operacja czeka go już dziś. Jak powiedział:

W kardiologii jest trochę inaczej niż w miłości. W miłości jest przez żołądek do serca, w kardiologii jest przez żyłę albo przez tętnicę do serca. Noga przygotowana, serce gotowe. Psychicznie jest już tylko niecierpliwość więc jutro wszystko w rękach fachowców i mam nadzieję, że na Mikołajki dostanę sprawne serce.

Tomasz Lis posiada izolowany ubytek w środkowej części przegrody międzyprzedsionkowej.

0
Skomentuj ten artykułx