Ostaszewska: Słowa Ziobry na temat filmu Agnieszki Holland to atak na wolność słowa

Niedługo w kinach zadebiutuje film Agnieszki Holland pod tytułem „Zielona granica”. Będzie on opowiadał o aktywistach wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Bardzo ostro o tym filmie wypowiedział się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro zarzucił Holland propagandę i porównał jej produkcje do tych, które w Trzeciej Rzeczy produkowali Niemcy, ukazując Polaków jako morderców i bandytów. Zdaniem ministra reżyserka robi teraz dokładnie to samo.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Holland nie pozostała na te słowa obojętna. W swoim oficjalnym oświadczeniu zażądała od Ziobry przeprosin i wpłacenia 50 tysięcy złotych na stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu”. Jeżeli ten nie wypełni żądań, reżyserka pójdzie do sądu oskarżyć go o zniesławienie.

Ostaszewska o słowach Ziobry

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie „Zielona granica”, czyli jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Maja Ostaszewska.

– To, co się dzieje, jest paskudne i obrzydliwe, zwłaszcza że te zarzuty są nieprawdziwe. Takie oszczerstwa prowadzą do spotkania się w sądzie. Zachowanie ministra jest atakiem na wolność słowa. Zdaję sobie sprawę, że wszystko to jest jedynie polityczną zagrywką – powiedziała Ostaszewska.

Premiera „Zielonej granicy” już 22 września. Oprócz Ostaszewskiej, w obsadzie zobaczymy jeszcze takich aktorów Maciej Stuhr, Piotr Stramowski czy Tomasz Włosok.

Przeczytaj także:

Najnowsze artykuły