Strona głównaOpinieOstaszewska: Słowa Ziobry na temat filmu Agnieszki Holland to atak na wolność...

Ostaszewska: Słowa Ziobry na temat filmu Agnieszki Holland to atak na wolność słowa

Niedługo w kinach zadebiutuje film Agnieszki Holland pod tytułem „Zielona granica”. Będzie on opowiadał o aktywistach wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Bardzo ostro o tym filmie wypowiedział się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro zarzucił Holland propagandę i porównał jej produkcje do tych, które w Trzeciej Rzeczy produkowali Niemcy, ukazując Polaków jako morderców i bandytów. Zdaniem ministra reżyserka robi teraz dokładnie to samo.

Holland nie pozostała na te słowa obojętna. W swoim oficjalnym oświadczeniu zażądała od Ziobry przeprosin i wpłacenia 50 tysięcy złotych na stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu”. Jeżeli ten nie wypełni żądań, reżyserka pójdzie do sądu oskarżyć go o zniesławienie.

Ostaszewska o słowach Ziobry

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie „Zielona granica”, czyli jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Maja Ostaszewska.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– To, co się dzieje, jest paskudne i obrzydliwe, zwłaszcza że te zarzuty są nieprawdziwe. Takie oszczerstwa prowadzą do spotkania się w sądzie. Zachowanie ministra jest atakiem na wolność słowa. Zdaję sobie sprawę, że wszystko to jest jedynie polityczną zagrywką – powiedziała Ostaszewska.

Premiera „Zielonej granicy” już 22 września. Oprócz Ostaszewskiej, w obsadzie zobaczymy jeszcze takich aktorów Maciej Stuhr, Piotr Stramowski czy Tomasz Włosok.

Przeczytaj także:

Marzenie Kipiel-Sztuce zabrakło tak niewiele! „Udało się tuż po jej pogrzebie”

Kilka tygodni temu odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, czyli serialowa Halinka w "Świecie według Kiepskich". Jej śmierć wstrząsnęła Polską, bowiem...

Klaudia El Dursi wyleci z TVN-u? „Decyzja wydaje się oczywista” [WIDEO]

Czarne chmury zawisły nad gwiazdą telewizji TVN – Klaudią El Dursi. Modelka oraz prezenterka została bowiem przyłapana na,...

Lewandowski nie zagra w meczu otwarcia Euro 2024 z Holandią

Niestety, ale potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski na...

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Ostatnie newsy