Strona głównaKrajOstro o nowym przedmiocie szkolnym Przemysława Czarnka

Ostro o nowym przedmiocie szkolnym Przemysława Czarnka

Przemysław Czarnek wypowiedział się w „Polskim Radiu” na temat nowego przedmiotu szkolnego Historia i Teraźniejszość. Opozycja twierdzi, że jest to „ideologiczny eksperyment na dzieciach”.

– Naukowcy w pocie czoła pracują, żeby opracować program Historii i Teraźniejszości. Będą się go uczyć dzieci z pierwszych klas ponadpodstawowych, a być może także klas drugich – powiedział Przemysław Czarnek.

– Zapowiadał to hasłowo prezes Jarosław Kaczyński podczas prezentacji Polskiego Ładu. Niezbędna jest nam nauka historii w nowoczesny sposób, podzielona na historię Polski i historię powszechną. Wierzę, że to będzie „hit” nie tylko z nazwy – dodał minister edukacji.

– Przedmiot jest potrzebny, aby dzieci mogły zrozumieć rzeczywistość i wiedzieć, skąd się ona wzięła. Wielu młodych ludzi nie ma pojęcia, co się działo pod koniec II wojny światowej, pod koniec drugiej połowy XX w., zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie, a co za tym idzie, ludzie ci nie mogą rozumieć rzeczywistości, która ich dzisiaj ogarnia – stwierdził minister na antenie „Polskiego Radia”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Opozycja ma jednak na ten temat inne zdanie – Nie będzie Lecha Wałęsy. Twórcami Solidarności będą, jesteśmy o tym przekonani, bracia Kaczyńscy – mówiła na konferencji prasowej Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej, która razem z Katarzyną Lubnauer i Krystyną Szumilas przeprowadziły w ministerstwie edukacji kontrolę poselską.

– Nie ma dla nas wątpliwości, że to jest eksperyment ideologiczny na dzieciach – stwierdziła ostro Katarzyna Lubnauer.

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Jest decyzja w sprawie Lewandowskiego! Szok tuż przed meczem z Austrią

Od kilku dni w Polsce trwa debata na temat tego, czy kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski zdąży wyleczyć ...

Ostatnie newsy