Strona głównaSpołeczeństwoOwsiak przyznał, ile zarabia jako szef WOŚP. Wielu będzie w sporym szoku

Owsiak przyznał, ile zarabia jako szef WOŚP. Wielu będzie w sporym szoku

Kwestia zarobków Jerzego Owsiaka, założyciela i prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP), od dawna budziła kontrowersje i spekulacje wśród Polaków. Wielu zastanawiało się, ile Owsiak bierze dla siebie z pieniędzy gromadzonych podczas corocznych finałów WOŚP.

Mnożyły się teorie spiskowe sugerujące, że cała rodzina Owsiaków utrzymuje się ze środków zebranych przez fundację. Odpowiadając na te pytania, sam Jerzy Owsiak ostatecznie rozwiał wszelkie wątpliwości.

Ile zarabia Owsiak na WOŚP?

W czasie tegorocznej edycji WOŚP, Owsiak postanowił podzielić się informacją na temat swoich dochodów. Wprost powiedział, ile zarabia jako lider WOŚP-u.

W rozmowie z dziennikarzami powiedział: „Nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będąc szefem firmy Złoty Melon, na swoją pensję muszę sam zarobić, czyli wygenerować te pieniądze z działania i zysku firmy”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Odpowiedź Owsiaka odsłania prawdę na temat jego finansowej sytuacji. Okazuje się, że to firma Złoty Melon, nie zaś WOŚP, stanowi stałe źródło dochodu dla znanego filantropa. Firma Złoty Melon, założona przez Owsiaka w 2016 roku, jest odpowiedzialna za organizację różnego rodzaju eventów muzycznych i artystycznych. 

Jerzy Owsiak – zarzuty o oszustwa i teorie spiskowe

Jednak nawet po tych wyjaśnieniach, niektóre osoby mogą mieć wątpliwości. Przez lata WOŚP stała się jedną z największych i najbardziej znanych fundacji charytatywnych w Polsce. Jej działalność obejmuje organizację ogólnopolskich finałów, pomoc medyczną, zakup sprzętu medycznego i wiele innych działań na rzecz chorych dzieci. Wielkość tych przedsięwzięć skłania niektórych do wyrażania podejrzeń, że pewna część pieniędzy zebranych przez WOŚP może trafiać do osób związanych z fundacją. Jednak brak jakiejkolwiek dowodowej podstawy dla tych teorii skłania do przyjęcia informacji Owsiaka na temat jego wynagrodzenia za prawdziwe.

Warto pamiętać, że WOŚP jako organizacja charytatywna jest zobligowana do przejrzystości finansowej i podlega kontroli organów państwowych. Raporty finansowe fundacji są publicznie dostępne i udostępniane na stronie internetowej WOŚP, co świadczy o transparentności działalności organizacji. Owsiak swoją wypowiedzią nie tylko zaspokoił ciekawość Polaków, ale również podkreślił wagę rozróżnienia między dwoma niezależnymi podmiotami, które związane są z jego osobą.

POPULARNE DZIŚ: Bardzo ważny komunikat PKO BP. To dotyczy wszystkich Polaków

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Ostatnie newsy