Owsiak przyznał, ile zarabia jako szef WOŚP. Wielu będzie w sporym szoku

Kwestia zarobków Jerzego Owsiaka, założyciela i prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP), od dawna budziła kontrowersje i spekulacje wśród Polaków. Wielu zastanawiało się, ile Owsiak bierze dla siebie z pieniędzy gromadzonych podczas corocznych finałów WOŚP.

Mnożyły się teorie spiskowe sugerujące, że cała rodzina Owsiaków utrzymuje się ze środków zebranych przez fundację. Odpowiadając na te pytania, sam Jerzy Owsiak ostatecznie rozwiał wszelkie wątpliwości.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Ile zarabia Owsiak na WOŚP?

W czasie tegorocznej edycji WOŚP, Owsiak postanowił podzielić się informacją na temat swoich dochodów. Wprost powiedział, ile zarabia jako lider WOŚP-u.

W rozmowie z dziennikarzami powiedział: „Nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będąc szefem firmy Złoty Melon, na swoją pensję muszę sam zarobić, czyli wygenerować te pieniądze z działania i zysku firmy”.

Odpowiedź Owsiaka odsłania prawdę na temat jego finansowej sytuacji. Okazuje się, że to firma Złoty Melon, nie zaś WOŚP, stanowi stałe źródło dochodu dla znanego filantropa. Firma Złoty Melon, założona przez Owsiaka w 2016 roku, jest odpowiedzialna za organizację różnego rodzaju eventów muzycznych i artystycznych. 

Jerzy Owsiak – zarzuty o oszustwa i teorie spiskowe

Jednak nawet po tych wyjaśnieniach, niektóre osoby mogą mieć wątpliwości. Przez lata WOŚP stała się jedną z największych i najbardziej znanych fundacji charytatywnych w Polsce. Jej działalność obejmuje organizację ogólnopolskich finałów, pomoc medyczną, zakup sprzętu medycznego i wiele innych działań na rzecz chorych dzieci. Wielkość tych przedsięwzięć skłania niektórych do wyrażania podejrzeń, że pewna część pieniędzy zebranych przez WOŚP może trafiać do osób związanych z fundacją. Jednak brak jakiejkolwiek dowodowej podstawy dla tych teorii skłania do przyjęcia informacji Owsiaka na temat jego wynagrodzenia za prawdziwe.

Warto pamiętać, że WOŚP jako organizacja charytatywna jest zobligowana do przejrzystości finansowej i podlega kontroli organów państwowych. Raporty finansowe fundacji są publicznie dostępne i udostępniane na stronie internetowej WOŚP, co świadczy o transparentności działalności organizacji. Owsiak swoją wypowiedzią nie tylko zaspokoił ciekawość Polaków, ale również podkreślił wagę rozróżnienia między dwoma niezależnymi podmiotami, które związane są z jego osobą.

POPULARNE DZIŚ: Bardzo ważny komunikat PKO BP. To dotyczy wszystkich Polaków

Najnowsze artykuły