Patryk Dobek z brązem olimpijskim na 800 metrów!

Patryk Dobek zdobył brązowy medal w finale biegu na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Polak zanotował świetny finisz, a wyprzedziło go tylko dwóch biegaczy z Kenii.

Polak przyjechał do Tokio z siódmym wynikiem na listach światowych, dlatego mógł myśleć o występie w finale. I tak też się stało, Dobek w znakomitym stylu wygrał swój półfinał i otrzymał prawo wystartowania w wyścigu o medale.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Dobek zaczął finał spokojnie, na początku znajdując się w drugiej połowie stawki. Przyśpieszył pod koniec od wewnętrznej strony i po raz kolejny pokazał, jak fantastycznie potrafi finiszować. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i zdobył  brązowy medal.

Wyścig wygrał Kenijczyk Julius Korir, drugi był jego rodak Ferguson Rotich. Patryk Dobek zakończył wyścig z wynikiem 1:45,39. To największe osiągnięcie w karierze 27-latka.

Jeszcze kilka lat temu Dobek startował w biegach na 400 metrów i na takim dystansie zdobywał medale na mistrzostwach świata i Europy juniorów. W 2015 roku został z kolei mistrzem świata juniorów w biegu na 400 metrów przez płotki.

Najnowsze artykuły