Paulo Sousa zadowolony po meczu: „Podejmowaliśmy dobre decyzje”

Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe 1:0 z Albanią i przybliżyła się do awansu do barażów eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Selekcjoner Paulo Sousa był zadowolony z pracy swojej drużyny.

Wiele osób traktowało mecz z Albanią jako najważniejszy w tych eliminacjach, a nawet jako być albo nie być dla trenera. Paulo Sousa podchodził jednak do tego spotkania w inny sposób.

– Każde spotkanie jest najważniejsze, jeśli chodzi o układ w grupie. Najważniejsze są punkty. Wiemy, że to był trudny mecz – stwierdził selekcjoner Biało-Czerwonych w pomeczowej wypowiedzi dla „TVP Sport”.

– Musieliśmy być skoncentrowani przez całe spotkanie. Taktycznie podjęliśmy ważne decyzje. Wiemy, że gdy Albańczycy grają u siebie, zmieniają środek, grają na trzech napastników, a my byliśmy na to przygotowani. Ciągle poprawiamy się w defensywie. Mówiliśmy, że będzie dużo rywalizacji 1 na 1, a nasi obrońcy nie przegrali ani jednego pojedynku – dodał Sousa.

Marine Le Pen zachwycona Polską. Wymowny opis do zdjęcia z Warszawy
To cisza przed burzą? Piotr Müller: spodziewamy się dużych grup migracyjnych

Selekcjoner został także zapytany o wydarzenia, które doprowadziły do przerwania spotkania przez arbitra Clementa Turpina. Albańscy kibice rzucali różnymi przedmiotami w kierunku polskich piłkarzy, przez co była nawet groźba walkowera dla Biało-Czerwonych.

– Sędzia był bardzo dobry, a to nie było łatwe spotkanie. Zachował koncentrację. Cały zespół sędziowski musiał dobrze wykonać swoją pracę. Takie środowiska pomagają wszystkim uczestnikom meczu, by byli skoncentrowani – przyznał Portugalczyk.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...