Paulo Sousa zostanie zwolniony? Wiemy, kiedy zapadnie decyzja

Reprezentacja Polski pokonała w sobotę San Marino 5-0 na Stadionie Narodowym. Nastroje po tym spotkaniu są mieszane. Cieszy wygrana, jednak wielu kibiców liczyło na wyższy triumf biało-czerwonych, a przede wszystkim bardziej przekonujący styl gry. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Paulo Sousa może zostać zwolniony. Decyzja zapadnie już w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Jeszcze przed wyborami na prezesa PZPN wiadomo było, że Cezary Kulesza nie jest zwolennikiem zatrudniania zagranicznych szkoleniowców. Był obawy, że nowy szef federacji zwolni Sousę od razu. Nie wykonał jednak tak pochopnego kroku i daje szanse selekcjonerowi, by ten dokończył z drużyną walkę o awans na Mundial w Katarze. 

Klienci nie dowierzają. Oto, ile kosztuje schabowy w nowej restauracji Lewandowskiego

Paulo Sousa zwolniony? Decyzja zapadnie już za dwa dni

TVP Sport sugeruje, że Paulo Sousa może zostać zwolniony już po spotkaniu z Albanią. To rozegrane zostanie 12 października 2021 r. w Tiranie. Starcie w stolicy Albanii najprawdopodobniej będzie bardzo trudne. Nasi rywale wyprzedzają nas w grupie o punkt i – co oczywiste – również bardzo chcą awansować do finałów MŚ. 

W przypadku braku wygranej we wtorek, Paulo Sousa może pożegnać się z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski. – We wtorek Sousa gra o posadę – pisze wprost sport.tvp.pl. Przypomnijmy, że podczas gdy my ogrywaliśmy San Marino, Albańczycy zaskoczyli piłkarską Europę i ograli na wyjeździe 1-0 Węgrów. 

Tabela polskiej grupy – el. MŚ 2022

Sytuacja w tabeli grupy I, czyli tej, w której rywalizują Polacy, wygląda następująco:

Tabela polskiej grupy el MŚ 2022

Albania ma jeden punkt przewagi nad Polską i jeśli we wtorek wygra, zwiększy dystans do 4 oczek. Jeśli natomiast wygra reprezentacja Polski, przeskoczy wtorkowych rywali i zyska nad nimi 2-punktową przewagę. Węgrzy z kolei mają przed sobą arcytrudny mecz z Anglikami na Wembley. Ich szanse na baraże ocenia się zatem jako iluzoryczne. Pamiętajmy jednak, że do końca fazy grupowej eliminacji pozostały jeszcze 3 kolejki. A w sporcie wszystko jest możliwe. 

Marine Le Pen zachwycona Polską. Wymowny opis do zdjęcia z Warszawy

Marine Le Pen, liderka francuskiego prawicowego Zjednoczenia Narodowego, odwiedziła Warszawę. Jak już informowaliśmy w mPress.pl, Jarosław Kaczyński zwołał na sobotę do Warszawy europejską prawicę....