Trzęsienie ziemi na politycznej scenie! To oznacza wcześniejsze wybory?

Tego mało kto się spodziewał. Paweł Kukiz w mocnych słowach ogłosił bardzo ważną wiadomość. Według wielu obserwatorów może to oznaczać nawet wcześniejsze wybory parlamentarne w Polsce.

Paweł Kukiz wstrząsnął dzisiaj polityczną sceną w Polsce. Lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia postanowił poinformować, że zawiesza porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością. Poszło o to, że rządzący nie zrealizowali jego postulatu. Chodzi o tzw. sędziów pokoju.

Lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia udzielił w środę wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej. Zaznaczył, że w przypadku dobrych ustaw, które będzie popierała także opozycja, on również będzie głosował „za”.

Ziobro: rozszerzyliśmy granice obrony koniecznej, by napadnięty mógł się bronić bez obaw

Paweł Kukiz został zapytany o tę deklarację przez Polską Agencję Prasową. – Od tego posiedzenia Sejmu zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju – zadeklarował lider Kukiz’15. – Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że będę robił absolutnie na przekór – dodał.

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju to jedna ze sztandarowych propozycji programowych Kukiz’15. W listopadzie ubiegłego roku prezydent skierował do Sejmu inicjatywę dotyczącą wprowadzenia w Polsce sędziów pokoju, a obecnie zajmuje się nią specjalnie powołana podkomisja.

Dziennikarz TVP powołuje się na Niemców. "W Tupolewie były ładunki wybuchowe"

Projekt ustawy dotyczący sądów i sędziów pokoju zakłada utworzenie takich sądów jako nowej kategorii w ramach sądownictwa powszechnego. Miałyby one zajmować się najprostszymi sprawami, a orzekać w nich mieliby sędziowie wybierani w wyborach powszechnych na sześcioletnią kadencję.

Głosy ugrupowania Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia były dla PiS-u bardzo ważne. Bez nich ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego może brakować do większości.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx