Strona głównaKrajTrzęsienie ziemi na politycznej scenie! To oznacza wcześniejsze wybory?

Trzęsienie ziemi na politycznej scenie! To oznacza wcześniejsze wybory?

Tego mało kto się spodziewał. Paweł Kukiz w mocnych słowach ogłosił bardzo ważną wiadomość. Według wielu obserwatorów może to oznaczać nawet wcześniejsze wybory parlamentarne w Polsce.

Paweł Kukiz wstrząsnął dzisiaj polityczną sceną w Polsce. Lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia postanowił poinformować, że zawiesza porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością. Poszło o to, że rządzący nie zrealizowali jego postulatu. Chodzi o tzw. sędziów pokoju.

Lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia udzielił w środę wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej. Zaznaczył, że w przypadku dobrych ustaw, które będzie popierała także opozycja, on również będzie głosował „za”.

[irp posts=”16802″ name=”Ziobro: rozszerzyliśmy granice obrony koniecznej, by napadnięty mógł się bronić bez obaw”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Paweł Kukiz został zapytany o tę deklarację przez Polską Agencję Prasową. – Od tego posiedzenia Sejmu zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju – zadeklarował lider Kukiz’15. – Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że będę robił absolutnie na przekór – dodał.

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju to jedna ze sztandarowych propozycji programowych Kukiz’15. W listopadzie ubiegłego roku prezydent skierował do Sejmu inicjatywę dotyczącą wprowadzenia w Polsce sędziów pokoju, a obecnie zajmuje się nią specjalnie powołana podkomisja.

[irp posts=”16728″ name=”Dziennikarz TVP powołuje się na Niemców. W Tupolewie były ładunki wybuchowe””]

Projekt ustawy dotyczący sądów i sędziów pokoju zakłada utworzenie takich sądów jako nowej kategorii w ramach sądownictwa powszechnego. Miałyby one zajmować się najprostszymi sprawami, a orzekać w nich mieliby sędziowie wybierani w wyborach powszechnych na sześcioletnią kadencję.

Głosy ugrupowania Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia były dla PiS-u bardzo ważne. Bez nich ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego może brakować do większości.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy