PKO BP przesłało nam bardzo ważne informacje. Chodzi o oprocentowanie funkcji BLIK Płacę Później

POPULARNE DZIŚ

Głośno jest ostatnio o nowatorskiej opcji, która już wkrótce pojawi się w aplikacjach większości dużych banków. Blik Płacę Później to system odroczonych płatności, który wdroży m.in. mBank, Millennium, Santander Bank czy ING. W tyle nie ma zamiaru zostać PKO BP. Co z oprocentowaniem?

Po początkowej ekscytacji rozszerzeniem funkcjonalności BLIK-a, użytkownicy for technologicznych zaczęli zadawać pytania. Bo pozytywem jest fakt, że będziemy mogli zapłacić za zakupy nawet w momencie, w którym akurat nie posiadamy pieniędzy na rachunku bankowym. Płatność można będzie początkowo odroczyć na maksymalnie 30 dni. Czy „pożyczka” będzie oprocentowana? Zapytaliśmy o to Biuro Prasowe PKO BP.

Blik Płacę Później, czyli odroczone płatności. PKO BP przekazuje nowe informacje ws. oprocentowania

Zamiast zatem spekulować, zwróciliśmy się bezpośrednio do PKO BP, które także ma zamiar udostępnić swoim klientom możliwość korzystania z odroczonych płatności. W aplikacji największego banku w Polsce funkcjonalność pojawi się jesienią. 

„Czy odroczona płatność w ramach usługi „Blik płacę później” (lub podobnej – w PKO BP) będzie oprocentowana? Jeśli tak, to na jakich zasadach?” – brzmiało jedno z pytań, jakie redakcja mPress.pl przesłała do Biura Prasowego PKO Banku Polskiego. Z odpowiedzi wynika, że początkowo „odroczona płatność” będzie darmowa. Pod warunkiem, że nie spóźnimy się z jej spłatą. 

– PKO Bank Polski jako inicjator i jeden z udziałowców Polskiego Standardu Płatności – operatora systemu BLIK – współtworzy jego strategiczne inicjatywy oraz wspiera projekty rozwijające spółkę. Bank pracuje też jednak nad wieloma własnymi rozwiązaniami technologiczno-finansowymi dla klientów m.in. nad własnym rozwiązaniem z zakresu płatności odroczonych (schemat BNPL) – przekazał nam Piotr Wardziak, z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO BP.

Ile zapłacisz, gdy się spóźnisz? Czyli odsetki za zwłokę

– Bank planuje wdrożenie tego rozwiązania dla klientów jesienią tego roku. […] W pierwszej kolejności będzie udostępniona możliwość odraczania spłat transakcji na 30 dni – co będzie bezpłatne i bez żadnych kosztów po stronie klienta. Po tych 30 dniach pieniądze automatycznie zostaną pobrane z jego rachunku. Jedynie w przypadku, gdy nie będzie miał on wystarczających środków na spłatę, bank może zacząć naliczać odsetki, które nie przekroczą poziomu ustawowo ustalanych odsetek maksymalnych – tłumaczy nam przedstawiciel banku

PKO BP zastrzega ponadto, że budząca coraz większe zainteresowanie opcja Blik Płacę Później nie ma żadnych „haczyków”. – Bank w dalszej kolejności udostępni możliwość rozkładania (po 30 dniach) transakcji na płatne raty, klient będzie podejmował taką decyzję świadomie, o wszelkich kosztach zostanie jasno poinformowany, a oprocentowanie będzie rynkowo konkurencyjne w porównaniu z innymi tego typu usługami – wyjaśnia ekspert.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x