PKO BP podjął bardzo ważną decyzję. Chodzi o pieniądze milionów Polaków

Bardzo istotną, strategiczną decyzję podjął zarząd PKO Banku Polskiego. Zatem podmiotu, na którego rachunkach swoje pieniądze trzymają miliony klientów indywidualnych, a także mnóstwo firm i korporacji. O tym ruchu PKO BP informują już media branżowe – między innymi money.pl. Zresztą również sam zarząd banku potwierdził tę informację.

Pieniądze milionów Polaków są zagrożone? Spokojnie, nie tym razem. Faktem jest jednak, że największy bank w Polsce zainwestował część z nich, dokonując jednej z największych tego typu transakcji ostatnich lat.

Portale o tematyce biznesowo-gospodarczej potwierdziły informacje, o których coraz donioślej poszeptywano już w sierpniu. Spekulowano wówczas, że PKO BP ma zamiar dokonać gigantycznej inwestycji, a przy tym – co najpewniej szczególnie interesuje klientów tegoż podmiotu – wyłożyć na stół ogromną sumę ze swoich aktywów.

Potężna inwestycja PKO BP. Ogromne pieniądze w obrocie

Aż półtora miliarda złotych trafi do budżetu państwa w związku z „dealem”, na jaki zdecydował się PKO Bank Polski. Mowa o potwierdzonej właśnie transakcji z państwową spółką PKN Orlen.

Również bankier.pl opisuje transakcje, powołując się na oficjalne komunikaty obu spółek:

PKO BP i PZU kupiło od Skarbu Państwa po 14 161 080 akcji PKN Orlen – poinformowały spółki w komunikatach. Do państwowej kasy trafi ok. 1,5 mld zł – czytamy.

Jak duża to kwota? Postaramy się nieco sprecyzować, gdyż zdajemy sobie sprawę, że takie pieniądze – kolokwialnie rzecz ujmując – nie mieszczą się wielu Polakom w głowie. Zresztą nie zmieściłyby się również w niejednej, sporych gabarytów szafie. Porównajmy zatem podaną wyżej kwotę do szacowanych początkowo kosztów programu Rodzina 500 plus. 5 lat temu przewidywano, że rokrocznie prorodzinny program będzie kosztował budżet państwa ok. 20 miliardów zł. Rzeczywistość szybko zweryfikowała jednak te prognozy i… wyszło ponad dwa razy więcej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx