PKO BP podjął bardzo ważną decyzję. Chodzi o pieniądze milionów Polaków

Bardzo istotną, strategiczną decyzję podjął zarząd PKO Banku Polskiego. Zatem podmiotu, na którego rachunkach swoje pieniądze trzymają miliony klientów indywidualnych, a także mnóstwo firm i korporacji. O tym ruchu PKO BP informują już media branżowe – między innymi money.pl. Zresztą również sam zarząd banku potwierdził tę informację.

Pieniądze milionów Polaków są zagrożone? Spokojnie, nie tym razem. Faktem jest jednak, że największy bank w Polsce zainwestował część z nich, dokonując jednej z największych tego typu transakcji ostatnich lat.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Portale o tematyce biznesowo-gospodarczej potwierdziły informacje, o których coraz donioślej poszeptywano już w sierpniu. Spekulowano wówczas, że PKO BP ma zamiar dokonać gigantycznej inwestycji, a przy tym – co najpewniej szczególnie interesuje klientów tegoż podmiotu – wyłożyć na stół ogromną sumę ze swoich aktywów.

Potężna inwestycja PKO BP. Ogromne pieniądze w obrocie

Aż półtora miliarda złotych trafi do budżetu państwa w związku z „dealem”, na jaki zdecydował się PKO Bank Polski. Mowa o potwierdzonej właśnie transakcji z państwową spółką PKN Orlen.

Również bankier.pl opisuje transakcje, powołując się na oficjalne komunikaty obu spółek:

PKO BP i PZU kupiło od Skarbu Państwa po 14 161 080 akcji PKN Orlen – poinformowały spółki w komunikatach. Do państwowej kasy trafi ok. 1,5 mld zł – czytamy.

Jak duża to kwota? Postaramy się nieco sprecyzować, gdyż zdajemy sobie sprawę, że takie pieniądze – kolokwialnie rzecz ujmując – nie mieszczą się wielu Polakom w głowie. Zresztą nie zmieściłyby się również w niejednej, sporych gabarytów szafie. Porównajmy zatem podaną wyżej kwotę do szacowanych początkowo kosztów programu Rodzina 500 plus. 5 lat temu przewidywano, że rokrocznie prorodzinny program będzie kosztował budżet państwa ok. 20 miliardów zł. Rzeczywistość szybko zweryfikowała jednak te prognozy i… wyszło ponad dwa razy więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły