Strona głównaBiznesPieniądzePłacisz kartą? Wielu Polaków nie wie, że popełniają ten błąd

Płacisz kartą? Wielu Polaków nie wie, że popełniają ten błąd

Płatność bezgotówkowa to ogromna wygoda, która zrewolucjonizowała nasze życie. Płacić można kartą, telefonem, zegarkiem, a nawet przy pomocy… skanu tęczówki oka. Przy tego typu zakupach warto jednak zwrócić uwagę na coś jedynie z pozoru mało istotnego, czyli potwierdzenie transakcji.

Okazuje się bowiem, że znaczna część z nas płacąc choćby kartą, nie zabiera ze sobą wydrukowanego potwierdzenia. Przy płatności gotówką kasa fiskalna wydaje nam paragon.

Podobne potwierdzenie możemy otrzymać, płacąc bezgotówkowo. Wystarczy tylko na pytanie kasjera, który zawsze musi zagaić temat takowego potwierdzenia, odpowiedzieć twierdząco. Co – o dziwo – wciąż jest w naszym kraju rzadkością. Przyznajcie, że sami w tej kwestii „machacie ręką”, zbierając swoje zakupy z lady.

Wielu z nas nie zaprząta sobie tym głowy i nie chce czekać na wydrukowanie potwierdzenia transakcji. Często wynika to na przykład z dużego pośpiechu czy po prostu uczuciem, iż nie warto fatygować kasjera. W tym miejscu trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to spory błąd. Przez tego typu postępowanie możemy w przyszłość słono zapłacić i pretensje wówczas będziemy musieli mieć tylko do siebie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

To ważne przy płatności kartą. Inaczej możesz stracić pieniądze

Dlaczego czekanie na to, aż specjalna maszyna wydrukuje potwierdzenie transakcji bezgotówkowej, jest takie istotne? Cóż, mniej więcej z tego samego powodu, co czekanie na paragon przy kupowaniu gotówką. Dzięki potwierdzeniu możemy potem uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i zadbać o to, żeby nie stracić pieniędzy.

Wydruk ten będzie dobitnym potwierdzeniem zakupu, co bez wątpienia pomoże nam na przykład przy reklamacji wadliwego towaru czy po prostu zwykłym zwrocie i odzyskaniu środków. Bez wydrukowanego potwierdzenia, nie zrobimy w tej kwestii nic. Brak dowodu zakupu dyskredytuje nasze starania.

Papierek ten przyda nam się także w sytuacji odrzucenia płatności. Brak powiadomienia o pobraniu pieniędzy może sprawić, że nie zorientujemy się w sytuacji, w której faktycznie za coś zapłaciliśmy. Potwierdzenie płatności bardzo pomoże nam, kiedy pieniądze omyłkowo zostaną pobrane kilkukrotnie.

Dagmara Kaźmierska w fatalnej sytuacji. Fani współczują i nie mogą uwierzyć

Wakacje w Paryżu, inne egzotyczne wyjazdy, brylowanie w mediach, status "królowej życia". Wszystko to już echa przeszłości. Dziś...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy