Pływacy żądają natychmiastowej dymisji prezesa Polskiego Związku Pływackiego!

Afera z brakiem możliwości startu sześciorga polskich pływaków na Igrzyskach Olimpijskich trwa w najlepsze. W sumie 12 zawodników podpisało list do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pawła Słomińskiego, w którym wzywają go do dymisji.

Dziś informowaliśmy o tym, że sześcioro polskich pływaków decyzją Światowej Federacji Pływackiej nie otrzymało zgody na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Winę ponosi za to Polski Związek Pływacki, który popełnił błąd przy zgłaszaniu zawodników na imprezę. Działacze źle zinterpretowali zasady i dopisali do listy zbyt wielu sportowców.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Grupa, w której skład wchodzą Alicja Tchórz, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jakub Kraska, Aleksandra Polańska uzyskała minimum olimpijskie B, które nie dawało jej gwarancji wystartowania w Tokio. Mimo to Polski Związek Pływacki zgłosił ją do udziału w turnieju, pływacy złożyli nawet ślubowanie i zameldowali się w Japonii. Mimo to nie mogą wystąpić w Igrzyskach.

– Trudno to skomentować. Jeżeli ktoś powiedziałby mi, że możemy napisać scenariusz do filmu science fiction, to byłaby jego treść. Niewiarygodne jest dla mnie to, że zawodnicy zrobili wszystko: przygotowali się na 100 proc., a z winy Polskiego Związku Pływackiego nie będą mogli wystartować na igrzyskach olimpijskich. Sześcioro zawodników dostało nominacje, stroje olimpijskie i nagle, już na miejscu w Tokio, otrzymało informację: nie wystartujecie. I nie jest to wasza wina, tylko związku – powiedziała w rozmowie ze Sportowymi Faktami była pływaczka Otylia Jędrzejczyk.

Pływacy nie pozostawili tak tej sprawy i napisali list do prezesa Pawła Słomińskiego. Podpisali go nie tylko zawodnicy niedopuszczeni do startu w Igrzyskach, ale także sześcioro innych, którzy na imprezie wystąpią.

„Od kilku dni ponosimy konsekwencje niezrozumienia przez PZP przepisów obowiązujących w FINA. Po wielu miesiącach przygotowań do najważniejszego sportowego wydarzenia w naszym życiu – Igrzysk Olimpijskich – część z nas musi wrócić do domu przez zaniedbania PZP. Część z nas pozbawiono marzeń o zostaniu olimpijczykami. Ci, którym dane jest zostać w Tokio, zostają w fatalnych nastrojach i ze zszarganymi nerwami” – napisali pływacy.

„W tym momencie najmniej istotne są dla nas zapewnienia o powołaniu komisji mającej zbadać, kto zawinił. Ani nam to nie pomoże, ani nie pozwoli zapomnieć o odebranych marzeniach. Nie uzdrowi to również polskiego pływania. Winne nie są tu jednostki, winna jest cała instytucja, na której czele stoi prezes. Apelujemy do Pana oraz do całego zarządu o wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i podanie się do dymisji w trybie natychmiastowym, bez czekania na wybory” – dodali zawodnicy.

Najnowsze artykuły