Strona głównaSportTokio 2020Pływacy żądają natychmiastowej dymisji prezesa Polskiego Związku Pływackiego!

Pływacy żądają natychmiastowej dymisji prezesa Polskiego Związku Pływackiego!

Afera z brakiem możliwości startu sześciorga polskich pływaków na Igrzyskach Olimpijskich trwa w najlepsze. W sumie 12 zawodników podpisało list do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pawła Słomińskiego, w którym wzywają go do dymisji.

Dziś informowaliśmy o tym, że sześcioro polskich pływaków decyzją Światowej Federacji Pływackiej nie otrzymało zgody na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Winę ponosi za to Polski Związek Pływacki, który popełnił błąd przy zgłaszaniu zawodników na imprezę. Działacze źle zinterpretowali zasady i dopisali do listy zbyt wielu sportowców.

[irp posts=”2184″ name=”A jednak! Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w Tokio”]

Grupa, w której skład wchodzą Alicja Tchórz, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jakub Kraska, Aleksandra Polańska uzyskała minimum olimpijskie B, które nie dawało jej gwarancji wystartowania w Tokio. Mimo to Polski Związek Pływacki zgłosił ją do udziału w turnieju, pływacy złożyli nawet ślubowanie i zameldowali się w Japonii. Mimo to nie mogą wystąpić w Igrzyskach.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Trudno to skomentować. Jeżeli ktoś powiedziałby mi, że możemy napisać scenariusz do filmu science fiction, to byłaby jego treść. Niewiarygodne jest dla mnie to, że zawodnicy zrobili wszystko: przygotowali się na 100 proc., a z winy Polskiego Związku Pływackiego nie będą mogli wystartować na igrzyskach olimpijskich. Sześcioro zawodników dostało nominacje, stroje olimpijskie i nagle, już na miejscu w Tokio, otrzymało informację: nie wystartujecie. I nie jest to wasza wina, tylko związku – powiedziała w rozmowie ze Sportowymi Faktami była pływaczka Otylia Jędrzejczyk.

https://twitter.com/MaxJaw_/status/1416433461603225606

Pływacy nie pozostawili tak tej sprawy i napisali list do prezesa Pawła Słomińskiego. Podpisali go nie tylko zawodnicy niedopuszczeni do startu w Igrzyskach, ale także sześcioro innych, którzy na imprezie wystąpią.

„Od kilku dni ponosimy konsekwencje niezrozumienia przez PZP przepisów obowiązujących w FINA. Po wielu miesiącach przygotowań do najważniejszego sportowego wydarzenia w naszym życiu – Igrzysk Olimpijskich – część z nas musi wrócić do domu przez zaniedbania PZP. Część z nas pozbawiono marzeń o zostaniu olimpijczykami. Ci, którym dane jest zostać w Tokio, zostają w fatalnych nastrojach i ze zszarganymi nerwami” – napisali pływacy.

„W tym momencie najmniej istotne są dla nas zapewnienia o powołaniu komisji mającej zbadać, kto zawinił. Ani nam to nie pomoże, ani nie pozwoli zapomnieć o odebranych marzeniach. Nie uzdrowi to również polskiego pływania. Winne nie są tu jednostki, winna jest cała instytucja, na której czele stoi prezes. Apelujemy do Pana oraz do całego zarządu o wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i podanie się do dymisji w trybie natychmiastowym, bez czekania na wybory” – dodali zawodnicy.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy