Gorąco przy polskiej granicy. Pojawiły się podejrzane pojazdy

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Podejrzane pojazdy pojawiły się przy polskiej granicy po białoruskiej stronie. Eksperci w Polsce nie mają wątpliwości, że szykuje się poważna prowokacja ze strony Białorusi i Rosji. 

Od wielu tygodni hordy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu napierają na polską granicę. Polskie służby odpierają ataki, jednak sytuacja z dnia na dzień się zaognia. Nie pomagają rządy w Mińsku, ani w Moskwie, które tylko podgrzewają nastroje. 

Prowokacja na granicy Polski z Białorusią? Pojawiły się podejrzane pojazdy

W obozie pełnym imigrantów nie jest bezpiecznie. Codziennie przekonują się o tym polscy pogranicznicy. Zarówno strażnicy graniczni, jak i żołnierze oraz policjanci byli już obiektem ataków ze strony agresywnych imigrantów. W ruch poszły łopaty, gaz pieprzowy, w stronę naszych mundurowych poleciały nawet kamienie i inne niebezpieczne przedmioty. 

To cisza przed burzą? Piotr Müller: spodziewamy się dużych grup migracyjnych
Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. "Interweniowaliśmy 21491 razy"

Niewykluczone, że to dopiero początek większej akcji organizowanej przez Putina i Łukaszenkę. 

Stanisław Żaryn, Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych RP, zamieścił na Twitterze zdjęcie z granicy. Po białoruskiej stronie pojawia się coraz więcej… wozów transmisyjnych białoruskich i rosyjskich stacji propagandowych. – Po stronie białoruskiej pojawiają się dodatkowe oddziały, a także wóz transmisyjny. Wygląda to na przygotowanie do poważniejszej operacji propagandowej przeciwko Polsce – przekazał Żaryn. 

Redakcja poleca również: 

  1. Play odcina się od Barbary Kurdej-Szatan. Bolesne skutki wpisu o Straży Granicznej
  2. Czy Polska powinna otworzyć granicę dla uchodźców? [ZAGŁOSUJ]
  3. Putin zwrócił się do Polski. Grozi palcem ws. sytuacji na granicy

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...