Podwyżka podatku VAT do 25 proc.? Morawiecki reaguje na słowa Marka Belki

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Podwyżka VAT w Polsce do 25 proc.? W ostatnich dniach pogłoski na ten temat krążyły nie tylko w mediach społecznościowych, ale i serwisach biznesowych. Rzekomą nieuniknioność takiego posunięcia sugerował bowiem Marek Belka. Do jego słów odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

Polskę od wielu miesięcy gnębi galopująca inflacja. Polaków frustruje fakt, że wszystko drożeje, a wzrost zarobków „nie nadąża” za rosnącymi kosztami życia.

Nie może zatem dziwić, że sugestie na temat planowanego rzekomo podwyższenia w Polsce podatku VAT z 23 do 25 proc. wzbudziły spore emocje. W takim przypadku produkty w sklepach rosłyby tym bardziej. Za zakupy detaliczne płacimy przecież kwoty z wliczoną już stawką VAT. Co na to rząd?

Kaczyński w Białymstoku publicznie wyśmiał Donalda Tuska

Mateusz Morawiecki: podwyżka VAT do 25 proc.? Nic takiego nie planujemy

Premier Morawiecki dementuje plotki o planach podwyższenia stawki VAT-u. Skąd w ogóle się one wzięły? „Taki scenariusz przewidywał były prezes Narodowego Banku Polskiego, a dziś eurodeputowany, prof. Marek Belka” – podaje Business Insider.

Tusk może być zdruzgotany. Bolesne zderzenie z rzeczywistością

– Nie planujemy żadnych podwyżek. Wypowiedź pana Belki jest najlepszym podsumowaniem balcerowiczowskiej polityki, którą od lat uprawia neoliberalny establishment. Dla nich metodą na walkę z kryzysem jest przenieść go na barki zwykłych ludzi – powiedział szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

– My natomiast od samego początku tworzymy strategię właśnie mając na uwadze bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin – skwitował premier Mateusz Morawiecki w rozmowie opublikowanej na polskatimes.pl.

0
Skomentuj ten artykułx