Polacy w półfinale mistrzostw Europy! Rosjanie nie dali rady

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała Rosję  3:0 (25:14, 26:24, 25:19) i awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni byli zdecydowanie lepsi od rywala i kontrolowali przebieg spotkania.

Już w pierwszym secie Polacy pokazali, że są bardzo skoncentrowani i w dobrej formie. Od samego początku byli skuteczniejsi w zagrywce, bloku i atakach. Podopieczni Vitala Heynena potrzebowali 23 minut, żeby wygrać seta 25:14.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Druga partia była najbardziej wyrównana w całym meczu. Obie drużyny grały punkt za punkt. Polacy na chwilę wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie, ale Rosjanie wyrównali. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, którą wygrali 26:24.

Polacy byli niesieni dopingiem kibiców zgromadzonych w hali w Gdańsku. W trzecim secie szybko wyszli na kilkopunktowe prowadzenie. Mogli spokojnie rozgrywać końcówkę, którą wygrali ostatecznie 25:19 i całe spotkanie 3:0.

Rywalem Polaków w walce o finał będą Słoweńcy lub Czesi. Jak przyznał trener Vital Heynen, nie jest to dla niego istotne, z kim zagra jego zespół – Niech te drużyny rozstrzygną między sobą, my się będziemy przyglądać. Patrzymy głównie na siebie. Mieliśmy przed meczem z Rosją trochę problemów fizycznych, na szczęście nie były dziś widoczne. Teraz musimy odpocząć i na sobotę być gotowym do walki – powiedział Belg.

Półfinały mistrzostw Europy zostały zaplanowane na sobotę, a mecz o trzecie miejsce i finał zostaną rozegrane w niedzielę. Wszystkie mecze odbędą się w Katowicach.

Najnowsze artykuły