Dlaczego Polakom tak bardzo przeszkadzają flagi Ukrainy? Kolejny działacz jest nimi oburzony

Od wielu miesięcy na naszych oczach postępuje wzrost popularności nastrojów antyukraińskich. Po początkowo okazywanej masowo solidarności, wielu Polaków zaczyna przybyszów zza wschodniej granicy nienawidzić. Przeszkadzają im również ukraińskie flagi w przestrzeni publicznej. Dlaczego?

Już nie tylko postronni internauci wyrażają oburzenie w związku z faktem, iż polskie flagi nie powiewają samotnie w wielu miejscach użyteczności publicznej, czy nawet w pobliżu urzędów. Głos w tej sprawie zabrał również działacz społeczny i doradca polityczny – Łukasz Kulpa. O dziwo, on także stara się nakręcać niechęć wobec ukraińskich imigrantów. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Wszędzie flagi Ukrainy. Dlaczego Polakom to przeszkadza?

Jak wiadomo, ukraińskie flagi, wstążki czy podświetlanie publicznych budynków w żółto-niebieskie barwy, to od początku konfliktu na wschodzie wyraz solidarności z Ukraińcami. Zaczynamy jednak wkraczać w etap, w którym tak budująca solidarność w zastraszającym tempie przemienia się w niechęć, od której prosta droga do nienawiści. 

Łukasz Kulpa to średnio popularny, acz poważany w środowiskach konserwatywnych działacz. Jak sam opisuje siebie na Twitterze, jest Specjalistą ds. kampanii wyborczych, a także doradza politykom i sztabom wyborczym. Ponadto – co bezpośrednio wynika z jego najnowszego wpisu – ewidentnie nie odpowiada mu afiszowanie się Ukraińców z ich tożsamością narodową. Zwłaszcza na terytorium Polski. 

– Idziesz do knajpy Ukraina, idziesz krakowskim rynkiem – owinięci flagami Ukraińcy, uciekasz z centrum na Kopiec Kościuszki, a tam znów Ukraina. Słabo się robi na widok tej flagi. Nachalność i siła podporządkowania się medialnym trendom przybiera odwrotne skutki. Można pomagać, ale są granice głupoty i udawanej jedności z dzikim krajem – stwierdza Kulpa.

Popularne dziś: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły