Strona głównaWydarzeniaPolicja przekazała przełomowe informacje ws. Jacka Jaworka

Policja przekazała przełomowe informacje ws. Jacka Jaworka

Policja przekazała nowe informacje w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. 52-letni mężczyzna to prawdopodobny sprawca potrójnego zabójstwa w miejscowości Borowce. Rzecznik Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka, zapowiedział zmianę strategii operacyjnej. Wszystko wskazuje na to, że śledczy są bardzo blisko odnalezienia przestępcy.

Już blisko dwa tygodnie trwają intensywne poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna oddalił się z miejsca, w którym dokonał makabrycznej zbrodni. Miało to miejsce w nocy z piątku na sobotę 10 lipca 2021 r. Do dziś nikt nie jest w stanie wskazać miejsca pobytu mężczyzny lub jego ciała. Policja nie wyklucza bowiem, że 52-latek nie żyje. Ze słów Mariusza Ciarki można by jednak wywnioskować, że policja już „coś wie”. 

Poszukiwania Jacka Jaworka: Policja podaje nowe informacje

W rozmowie z „Wirtualną Polską” insp. Mariusz Ciarka ujawnił nowe informacje w sprawie poszukiwań 52-latka z Borowców. Raczej wyklucza się scenariusz mówiący o tym, że Jacek Jaworek przebywa w Niemczech. Jak bowiem usłyszeliśmy, polska policja współpracuje już w tej sprawie z kolegami z Niemiec niemal od początku śledztwa. 

– Teraz będziemy skupiać się na czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. Ze względu na charakter tych czynności bliżej opowiadać o nich nie mogę, bo po prostu koledzy zajmujący się na co dzień tymi czynnościami mieliby do mnie uzasadnione pretensje, że odkrywam tę kuchnię działań policyjnych – powiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Współpracowaliśmy już z policją niemiecką – dodał funkcjonariusz. W rozmowie z WP potwierdził zatem nasze doniesienia sprzed kilku dni. Dziennikarze mPress.pl rozmawiali wówczas z Biurem Prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz właśnie insp. Ciarką. Udało nam się wówczas ustalić, że najprawdopodobniej wkrótce zostanie wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania Jacka Jaworka

Jak był ubrany Jacek Jaworek?

W ostatnich dniach policja aktualizuje informacje zebrane w sprawie poszukiwań zabójcy z Borowców. Trzy dni temu dowiedzieliśmy się między innymi, jak ubrany był Jacek Jaworek w dniu ucieczki.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie dżinsowe oraz szarą bluzę dresową – brzmiał policyjny komunikat.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Giertych prześmiewczo uderza w Kaczyńskiego. „Jarku…”

Wczorajsza wiadomość o tym, że Joe Biden nie będzie ubiegał się o reelekcje i nie wystartuje w jesiennych...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy