Policja przekazała przełomowe informacje ws. Jacka Jaworka

Policja przekazała nowe informacje w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. 52-letni mężczyzna to prawdopodobny sprawca potrójnego zabójstwa w miejscowości Borowce. Rzecznik Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka, zapowiedział zmianę strategii operacyjnej. Wszystko wskazuje na to, że śledczy są bardzo blisko odnalezienia przestępcy.

Już blisko dwa tygodnie trwają intensywne poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna oddalił się z miejsca, w którym dokonał makabrycznej zbrodni. Miało to miejsce w nocy z piątku na sobotę 10 lipca 2021 r. Do dziś nikt nie jest w stanie wskazać miejsca pobytu mężczyzny lub jego ciała. Policja nie wyklucza bowiem, że 52-latek nie żyje. Ze słów Mariusza Ciarki można by jednak wywnioskować, że policja już „coś wie”. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Poszukiwania Jacka Jaworka: Policja podaje nowe informacje

W rozmowie z „Wirtualną Polską” insp. Mariusz Ciarka ujawnił nowe informacje w sprawie poszukiwań 52-latka z Borowców. Raczej wyklucza się scenariusz mówiący o tym, że Jacek Jaworek przebywa w Niemczech. Jak bowiem usłyszeliśmy, polska policja współpracuje już w tej sprawie z kolegami z Niemiec niemal od początku śledztwa. 

– Teraz będziemy skupiać się na czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. Ze względu na charakter tych czynności bliżej opowiadać o nich nie mogę, bo po prostu koledzy zajmujący się na co dzień tymi czynnościami mieliby do mnie uzasadnione pretensje, że odkrywam tę kuchnię działań policyjnych – powiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

– Współpracowaliśmy już z policją niemiecką – dodał funkcjonariusz. W rozmowie z WP potwierdził zatem nasze doniesienia sprzed kilku dni. Dziennikarze mPress.pl rozmawiali wówczas z Biurem Prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz właśnie insp. Ciarką. Udało nam się wówczas ustalić, że najprawdopodobniej wkrótce zostanie wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania Jacka Jaworka

Jak był ubrany Jacek Jaworek?

W ostatnich dniach policja aktualizuje informacje zebrane w sprawie poszukiwań zabójcy z Borowców. Trzy dni temu dowiedzieliśmy się między innymi, jak ubrany był Jacek Jaworek w dniu ucieczki.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie dżinsowe oraz szarą bluzę dresową – brzmiał policyjny komunikat.

Najnowsze artykuły