Policja podsumowała weekend. Liczba interwencji robi wrażenie

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Polska Policja od kilku lat jest bardzo aktywna na Twitterze. Konto głównego organu ścigania cieszy się sporą popularnością, zwłaszcza że zarządzają nimi osoby mające dystans do zawodu policjanta. Wciąż przecież owianego wieloma – niekoniecznie miłymi – stereotypami.

Zasięgi w sieci policja wykorzystuje, by przekazywać ważne informacje. Czasami są to komunikaty o postępach w medialnych sprawach. Innym razem policjanci proszą internautów o pomoc w odnalezieniu zaginionych czy poszukiwanych. Tym razem poznaliśmy statystyki. Konkretnie z minionego weekendu.

Policja podsumowała weekend. Liczba interwencji robi wrażenie

Zdawać się może, że policja jest wzywana przez obywateli tylko w skrajnych przypadkach. Nie zdajemy sobie jednak sprawy ze skali pracy, jaką wykonywać musi nieco ponad 100 tys. będących w służbie funkcjonariuszy. Dane z ostatnich kilkudziesięciu godzin wskazują jasno: to był intensywny weekend.

Gdzie jest Jacek Jaworek? "To niemal pewne"

„Minionej doby policjanci interweniowali 14948 razy. Zatrzymaliśmy 642 sprawców przestępstw, w tym 363 kierowców po alkoholu. W ręce mundurowych wpadło 185 poszukiwanych. Na drogach doszło do 42 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 47 zostało rannych” – przekazała policja, załączając popularny już hasztag #PomagamyiChronimy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx
()
x