Polki w znakomitym stylu awansowały do finału sztafety. Będzie kolejny medal?

Kobieca sztafeta 4×400 metrów w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetić bez najmniejszych problemów awansowała do finału olimpijskiego i sobotę powalczy o złoty medal.

Na pierwszej zmianie wystąpiła Anna Kiełbasińska, która z wynikiem 51,01 wyprowadziła Polskę na prowadzenie w wyścigu. Następnie Iga Baumgart-Witan pobiegła jeszcze szybciej (50,24) i przewaga naszych reprezentantek jeszcze urosła.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Trzecia Małgorzata Hołub-Kowalik również zrobiła swoje, wyprzedzając pozostałe rywalki o kilkanaście metrów. Jako ostatnia pobiegła Justyna Święty-Ersetić, która kontrolując sytuację, zwolniła na koniec zachowując siły na sobotni finał.

Biało-czerwone przebiegły 1600 metrów w czasie 3.23,10, co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie i drugim najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki. Polki szybciej pobiegły jedynie na mistrzostwach świata w Dosze – 3:21.89. Za naszymi reprezentantkami do mety dobiegły Kubanki, a za nimi Belgijki.

Największymi rywalkami Polek w finale będą Amerykanki, które wygrały swój bieg ze znakomitym czasem 3:20.86. Biało-czerwone na pewno są w stanie powalczyć z USA o zwycięstwo. Bieg został zaplanowany na 14:30 czasu polskiego w sobotę.

Warto przypomnieć, że część biegaczek z dzisiejszej sztafety zdobyło złoty medal w biegu mieszanym 4×400 metrów. W finale pobiegły Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetić, a w półfinale wystąpiły Małgorzata Hołub-Kowalik i Iga Baumgart-Witan.

Najnowsze artykuły