Polska – Albania. Zamieszki przed meczem w Tiranie. Awantura garstki Polaków z setkami Albańczyków!

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Przed meczem Polska – Albania, który we wtorek rozgrywany jest w Tiranie miały miejsce zamieszki. Przed stadionem rozegrała się awantura pomiędzy grupką kibiców z Polski a znacznie liczniejszymi kibicami gospodarzy. Mamy nagranie z tego zdarzenia. 

Oczywiste było, że w Tiranie będzie gorąco. Miejscowi kibice potrafią stworzyć atmosferę, którą wielu przyjezdnych piłkarzy określa jako istne piekło. Nic więc dziwnego, że Albania u siebie potrafi ogrywać znacznie mocniejszych rywali. 

Zamieszki w Tiranie przed meczem Polska – Albania. Awantura przed stadionem

Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Polska – Albania 12 października 2021 r., doszło do zamieszek. Grupka Polaków starła się ze znacznie liczniejszymi Albańczykami. Po sieci krąży już nagranie z tego zdarzenia. W pewnym momencie zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. 

Kibice nie chcący uczestniczyć w konfrontacji, szybko oddalali się między okoliczne budynki. Zamieszki trwały kilkanaście minut. Nagranie znalazło się m.in. na kanale działu sportowego „Super Expressu”. Przedstawiamy je poniżej: 

Reprezentacja Polski podejmuje dziś Albanię w ramach 8. kolejki grupy I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. To bardzo istotny mecz dla obu ekip. Ranga spotkania tylko podsyciła nastroje przed jego rozegraniem. Na szczęście obyło się bez ofiar z poważniejszymi obrażeniami. 

Zadymę rozpoczęła grupka fanów Albanii, kiedy zobaczyli biało-czerwone flagi niesione przez kilka osób pod stadionem. Zaczęło się od skierowanych do polskich kibiców przyśpiewek. Następnie w ich stronę poleciały kufle po piwie. Po chwili Albańczycy ruszyli na kibiców reprezentacji Polski. Interweniować musiała policja, dzięki czemu sytuacja została załagodzona – relacjonuje Polsat Sport.