Może spełnić się koszmar polskich kibiców przed meczem ze Szwecją. Jest komunikat PZPN

Euro 2020. W Polsce powiało optymizmem po solidnym występie naszej reprezentacji przeciwko Hiszpanii. Przed nami jednak drugi mecz o wszystko – starcie z reprezentacją Szwecji. Większość polskich kibiców opowiada się za tym, by przeciwko sąsiadom zza Bałtyku wystawić ten sam, „zwycięski” skład. To może być jednak niemożliwe. Bardzo prawdopodobne natomiast, że od początku zagra Grzegorz Krychowiak. Tak mocno krytykowany po poprzednich meczach. 

Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, odpowiedział dziś na pytanie o ewentualne urazy i kontuzje po spotkaniu z Hiszpanią. Jak się okazuje, nie cała drużyna jest w pełni zdrowa. Dyskomfort odczuwają zawodnicy zajmujące najbardziej newralgiczne pozycje na boisku. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Jakub Moder i Jakub Bednarek z urazami przed meczem ze Szwecją – jaki jest ich stan zdrowia?

Jedenastka z Jakubem Moderem w środku i Janem Bednarkiem w roli stopera sprawdziła się idealnie. Choć nie ustrzegliśmy się błędów, udało się nie przegrać z Hiszpanami i pozostać w walce o awans do 1/8 finału Euro 2020

CZYTAJ TAKŻE: Na kogo może trafić Polska w 1/8 finału Euro 2020? Potencjalni rywale w przypadku awansu

Jaki jest stan zdrowia Jakuba Modera przed meczem Polska – Szwecja? – Wczoraj miał przeprowadzone badania USG, ale niczego złego nie wykazały. Dzisiaj nie ma go na treningu, bo kolano jest spuchnięte. Po południu rezonans – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. Dziś, późnym popołudniem, mamy dowiedzieć się czy w ogóle Moder będzie w stanie wystąpić. Jeśli nie, najpewniej w jego miejsce wskoczy Grzegorz Krychowiak, któremu kończy się pauza po czerwonej kartce z meczu ze Słowacją. 

Z kolei Jan Bednarek walczy z bólem, który towarzyszył mu już przed inauguracyjnym starciem ze Słowakami. Mowa o problemach z mięśniem pośladkowym. Potwierdzono już, że w poniedziałek obrońca trenował z zespołem. Jak przekazał Kwiatkowski, Bednarek nie wyobraża sobie, że mógłby nie zagrać przeciwko Szwedom.

Czy Krychowiak zagra przeciwko Szwecji? 

Grzegorz Krychowiak przez lata stanowił o sile drugiej linii reprezentacji Polski. Jednakże słabsze występy w ostatnich meczach towarzyskich, a także w meczu przeciwko Słowacji postawiły jego przyszłość w kadrze pod wielkim znakiem zapytania. Przynajmniej w oczach wielu kibiców. W jednym z głosowań na Facebooku udział wzięło blisko 7 tys. fanów. 86 proc. z nich opowiada się za niewystawianiem Krychowiaka w podstawowym składzie meczu „o wszystko”. 

mPress.pl

Najnowsze artykuły