Polski III-ligowiec ma fanklub na drugim końcu świata

Kluby piłkarskie z niższych lig w Polsce raczej nie cieszą się zainteresowaniem za granicą. Tym czasem LKS Goczałkowice-Zdrój ma swój fanklub w Państwie Środka.

Wraz z końcem sezonu 2020/2021 Łukasz Piszczek postanowił opuścić Borussię Dortmund i wrócić do klubu ze swojej rodzinnej okolicy – występującego w III-lidze LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Obecność Piszczka w tym zespole z 4. poziomu rozgrywkowego pomogło zdobyć mu rozgłos na terenie naszego kraju. Jak się jednak okazuje, LKS-em zainteresowali się także fani w Chinach.

Około 50 fanów z Państwa Środka zakupiło koszulki Łukasza Piszczka z LKS-u, o czym poinformowali o tym na Twitterze. Wiadomość doszła do byłego reprezentanta Polski, który napisał po mandaryńsku podziękowania – Dziękuję wszystkim chińskim fanom i fanom, którzy mnie wspierają, przesyłam wam pozdrowienia! – napisał Piszczek.

Skąd popularność Polaka w Chinach? Borussia Dortmund w przeszłości przyjeżdżała na tournee po Państwie Środka. Wśród zawodników był także Piszczek, który jak widać wciąż jest bardzo lubiany w tej części świata.

Marine Le Pen zachwycona Polską. Wymowny opis do zdjęcia z Warszawy

Marine Le Pen, liderka francuskiego prawicowego Zjednoczenia Narodowego, odwiedziła Warszawę. Jak już informowaliśmy w mPress.pl, Jarosław Kaczyński zwołał na sobotę do Warszawy europejską prawicę....