Strona głównaOpiniePolskie wojsko na Ukrainie? Zaskakująca odpowiedź R. Sikorskiego

Polskie wojsko na Ukrainie? Zaskakująca odpowiedź R. Sikorskiego

Ukraińcy wywierają na NATO coraz silniejszą presję w kwestii bezpośredniego wsparcia militarnego w walce z Rosją. W rozmowie z BBC minister spraw zagranicznych Polski, Radosław Sikorski, odpowiedział m.in. na pytanie o to, czy nasze wojska mogą znaleźć się na terytorium Ukrainy.

Jest wiele opinii na temat tego, czy Polska powinna bezpośrednio pomagać broniącej się przed putinowską agresją Ukrainie. Wołodymyr Zełenski nie ukrywa, że liczyłby na fizyczną obecność sił NATO na terytorium swojego kraju.

Większość Polaków jest jednak zdania, że takie posunięcie ze strony naszego rządu mogłoby tylko zaognić konflikt. Co więcej – zaistniałoby ryzyko rozlania się działań zbrojnych nawet na terytorium Unii Europejskiej. Co na to polska dyplomacja?

POPULARNE DZIŚ: Dramatyczne doniesienia w sprawie Sylwii Peretti. Trudno w to uwierzyć

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Sikorski: Polskie wojska na Ukrainie? Pozwólmy Putinowi się zastanawiać

Szef resortu dyplomacji rozmawiał końcem tygodnia z dziennikarzami BBC World. Świat zachodni uważnie obserwuje sytuację za naszą wschodnią granicą, jak również na tej granicy. Jak bowiem wiadomo, stanowi ona wschodnią flankę nie tylko NATO, ale i UE.

Stąd też minister Radosław Sikorski usłyszał od Brytyjczyków pytanie o to, czy Polska rozważyłaby wysłanie swoich wojsk. Odpowiedział w swoim stylu, nieco zdaje się ironizując. – Nie będziemy odsłaniać naszych kart. Pozwólmy prezydentowi Putinowi zastanawiać się, co zrobimy – stwierdził szef polskiej dyplomacji.

– Nie brakuje potencjalnych mediatorów (między Rosją i Ukrainą – red.). […] Turcja, ONZ. Chiny faktycznie mogłyby zmusić Putina do zakończenia tej wojny. Ale nie widzę żadnych oznak, że Putin chce negocjować – skwitował Radosław Sikorski.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy