Popularny w internecie ksiądz publicznie poparł WOŚP. „Całym sercem wspieram”

POPULARNE DZIŚ

Ks. Grzegorz Kramer, znany jezuita, publicznie oświadczył, że wspiera WOŚP. Takich reakcji pod wpisem chyba jednak się nie spodziewał.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czyli po prostu WOŚP, budzi w naszym kraju skrajne emocje. Jedni uwielbiają akcję Jerzego Owsiaka i ochoczo ją wspierają, inni z kolei krytykują i uderzają w jej szefa.

Podobne jest ze… środowiskiem kościelnym. Tam również znajdziemy wielu kapłanów, których stosunek do Jerzego Owsiaka można określić mianem chłodnego. Są jednak i tacy, którzy popierają go i co roku włączają się do akcji.

Do tych ostatnich zalicza się ks. Grzegorz Kramer, czyli niezwykle popularny w internecie jezuita. Duchowny niedawno zamieścił na Facebooku wpis, który odbił się szerokim echem wśród społeczności.

Ks. Grzegorz Kramer publicznie poparł WOŚP. Takich reakcji się nie spodziewał?

– Teraz, kiedy kłócimy się już o wszystko, WOŚP wydaje się być takim dziełem, które łączy naprawdę większość. Z prawa, z lewa, z centrum, wierzących i niewierzących, starych, młodych, wszystkie zawody. Lubię ten moment roku, kiedy te kolory wybijają się na przód. Całym sercem wspieram WOŚP. A w tym roku również dołączyłem do zbieraczy – napisał ks. Grzegorz Kramer.

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy, jednak – zapewne wbrew temu, co myślał ksiądz – w większości… pozytywnych. Internauci podkreślali, że podobnie, jak duchowny, wspierają akcję Jerzego Owsiaka.

-Wsparłam, wspieram i będę wspierać i popierać WOŚP. Nie rozumiem podziałów, to dobro które powinno łączyć i niejednemu uratowało życie – napisała jedna z internautek. – Jestem fanką WOŚP od początku, nawet skomplikowane złamanie nogi, gdy zdążałam na kolejny finał mnie nie zatrzymało – dodała kolejna.

Negatywne komentarze były rzadkością, co przecież w przypadku dyskusji o WOŚP wcale nie jest takie oczywiste.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x