Strona głównaKrajPoseł PiS zdradził, co powiedział mu Zbigniew Ziobro. Lepiej usiądźcie

Poseł PiS zdradził, co powiedział mu Zbigniew Ziobro. Lepiej usiądźcie

Zbigniew Ziobro, a raczej jego stan zdrowia, to bardzo nośny w ostatnich tygodniach temat. Trudno się dziwić, w końcu u niedawnego ministra sprawiedliwości zdiagnozowano raka przełyku. Rokowania są fatalne. Tymczasem to, o czym rozmawia ze swoimi współpracownikami, może wręcz szokować.

Co najmniej od stycznia media na całego huczą o nowotworze, jaki zaatakował ministra Zbigniewa Ziobrę. W połowie stycznia znany polityk trafił do placówki onkologicznej w Lublinie. Od tego czasu mamy w przestrzeni chaos informacyjny. Pewne jest, że o chorobie dowiedział się on dopiero jesienią – już po wyborach parlamentarnych.

Chaos panował do teraz. Albowiem – w rozmowie z mPress.pl – poseł Prawa i Sprawiedliwości udzielił rąbka tajemnicy. Jak się okazało, utrzymuje on kontakt z walczącym o życie Z. Ziobro. Padły słowa, które realnie przyprawiają o ciarki.

Ziobro – stan zdrowia na 15.02.2023. Niepokojące słowa posła

– Utrzymujemy kontakt, ale tylko telefoniczny czy internetowy. […] Osobiście nawet bym nie chciał. Minister Ziobro jest po chemioterapii, w związku z czym ma osłabioną odporność. Nie chciałbym chociażby z troski o zdrowie żony, dzieci – powiedział w rozmowie z Marcinem Palionem, redaktorem naczelnym mPress.pl Dariusz Matecki, poseł PiS.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Rzeczony dziennikarz pod koniec wywiadu, gdy zeszło na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobro, stwierdził wprost: – Oczywiście nie chcemy, żeby tak się stało. Ale nie wierzę, że nie bierzecie pod uwagę tej najgorszej opcji. Mowa tu oczywiście o możliwości śmierci ministra. – Na ten moment w ogóle nie bierzemy tego pod uwagę – odpowiedział Palionowi poseł. Natomiast dalsza część jego wypowiedzi może przyprawić o ciarki.

– Ja liczę, że pan minister Ziobro z tej choroby po prostu wyjdzie. I jeszcze będzie w tym kraju ministrem sprawiedliwości – szedł w zaparte poseł Matecki. Choć – co sam przyznał – nowotwór wykryto u Zbigniewa Ziobry dość późno, „będzie się o to modlił„. Przypomnijmy, że „ze względu na znaczny stopień zaawansowania raka przełyku w momencie zgłaszania się chorych do leczenia, rokowanie jest złe. Ogółem 5 lat przeżywa około 5% – 10%„. Co posłowi powiedział hospitalizowany Zbigniew Ziobro? Który – przynajmniej według statystyk – niemalże znajduje się na łożu śmierci?

Chłodne dyskusje w obliczu śmierci?

Otóż, jak wskazał w rozmowie z nami poseł Dariusz Matecki, nie pytał ministra Ziobry, jak się obecnie czuje. – To są jego prywatne sprawy oraz jego rodziny – powiedział. O czym zatem rozmawiają, mając sporadyczny kontakt telefoniczny, czy też poprzez komunikatory?

Jak wskazał bez ogródek Matecki, odbywają rozmowy chociażby o sytuacji Suwerennej Polski. Omawianie strategii politycznej w obliczu tak potężnych kłopotów zdrowotnych? Tego nie spodziewał się ani prowadzący rozmowę, ani nikt w naszej redakcji. Poniżej wideo z fragmentem, o którym mowa, a tuż pod nim cały wywiad.

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

„Lewy” wyśmiewany po najnowszym wywiadzie. „To Ania o tym decyduje”

Robert Lewandowski nie pomaga sobie kolejnymi wypowiedziami w obliczu "afery bachatowej". Wielu, najpewniej złośliwie, sugeruje romans żony "Lewego"...

Ostatnie newsy