Posłanka proponuje nazwę dla polskiej szczepionki przeciwko COVID-19

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Pisał m.in. dla tygodnika "Korso" i innych lokalnych tytułów na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Polecamy również

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Katarzyna Lubnauer – zaproponowała nazwę ewentualnej polskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Zdaje się jednak, że propozycja parlamentarzystki to kpina z nacjonalistycznych zapędów rządzących. 

Polska szczepionka przeciwko COVID-19? Sporo się o niej mówi, natomiast nie jest prawdopodobne, że zostanie wyprodukowana. Polski Twitter dyskutuje już jednak nad ewentualną nazwą dla takiego preparatu. Przypomnijmy, że w obrocie jest m.in. rosyjska szczepionka Sputnik, brytyjsko-szwedzka AstraZeneca czy amerykański Pfizer.

Polska szczepionka przeciwko COVID-19. Jaka powinna być jej nazwa?

Szczepionka polskiej produkcji najprawdopodobniej nie trafi do obrotu. Internauci, „na wszelki wypadek”, debatują jednak nad ewentualną nazwą. Jak nietrudno się domyślić, osoby nieprzychylne rządowi Zjednoczonej Prawicy podsyłają propozycje wyśmiewające politykę PiS.

Na profilu serwisu donald.pl na Twitterze pojawiło się pytanie: „Kiedy już powstanie polska szczepionka, to jak powinna się nazywać?”.

Odpowiedziała na nie między innymi opozycyjna posłanka – Katarzyna Lubnauer. Była szefowa Nowoczesnej, dziś parlamentarzystka z ramienia KO, proponuje nazwę „Huzar”.  Kojarzy się ona z Husarią, a więc z konnym odłamem sił zbrojnych RP siejących postrach kilkaset lat temu. Lubnauer wyśmiewa najpewniej w ten sposób nacjonalistyczną narrację polityków frakcji rządzącej.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnowsze informacje