Posłanka proponuje nazwę dla polskiej szczepionki przeciwko COVID-19

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Katarzyna Lubnauer – zaproponowała nazwę ewentualnej polskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Zdaje się jednak, że propozycja parlamentarzystki to kpina z nacjonalistycznych zapędów rządzących. 

Polska szczepionka przeciwko COVID-19? Sporo się o niej mówi, natomiast nie jest prawdopodobne, że zostanie wyprodukowana. Polski Twitter dyskutuje już jednak nad ewentualną nazwą dla takiego preparatu. Przypomnijmy, że w obrocie jest m.in. rosyjska szczepionka Sputnik, brytyjsko-szwedzka AstraZeneca czy amerykański Pfizer.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Polska szczepionka przeciwko COVID-19. Jaka powinna być jej nazwa?

Szczepionka polskiej produkcji najprawdopodobniej nie trafi do obrotu. Internauci, „na wszelki wypadek”, debatują jednak nad ewentualną nazwą. Jak nietrudno się domyślić, osoby nieprzychylne rządowi Zjednoczonej Prawicy podsyłają propozycje wyśmiewające politykę PiS.

Na profilu serwisu donald.pl na Twitterze pojawiło się pytanie: „Kiedy już powstanie polska szczepionka, to jak powinna się nazywać?”.

Odpowiedziała na nie między innymi opozycyjna posłanka – Katarzyna Lubnauer. Była szefowa Nowoczesnej, dziś parlamentarzystka z ramienia KO, proponuje nazwę „Huzar”.  Kojarzy się ona z Husarią, a więc z konnym odłamem sił zbrojnych RP siejących postrach kilkaset lat temu. Lubnauer wyśmiewa najpewniej w ten sposób nacjonalistyczną narrację polityków frakcji rządzącej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły