Posłowie Konfederacji: Chcemy poznać prawdę, kto doprowadził do tego, że polskie rodziny będą marznąć [+WIDEO]

Posłowie Konfederacji Artur Dziambor, Robert Winnicki i Krystian Kamiński uczestniczyli w czwartek w interwencji poselskiej przed gmachem Ministerstwa Aktywów Państwowych. Parlamentarzyści opozycji postanowili zadać resortowi 16 pytań dotyczących embarga na import węgla z Rosji, kryzysu energetycznego oraz losu polskich rodzin podczas nadchodzącej zimy.

Zbliża się najtrudniejsza od wielu lat zima, gdyż politycznymi decyzjami zostaliśmy jako naród, jako społeczeństwo bardzo ograniczeni, natomiast państwo nie zapewniło nam środków, byśmy mogli bezpiecznie przebrnąć przez zimowy okres. Mowa o węglu, ale też ropie, gazie i prądzie – oświadczył poseł Konfederacji Artur Dziambor podczas czwartkowej konferencji prasowej przed budynkiem Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Posłowie Konfederacji: Państwo nie zapewniło środków, aby polskie rodziny nie zmarzły

W czwartek parlamentarzyści Konfederacji Artur Dziambor, Robert Winnicki oraz Krystian Kamiński zadali MAP szesnaście pytań dotyczących m.in. uzależnienia Polski od węgla z Rosji. Opozycja przypomniała także, że Konfederacja jako jedyna siła polityczna w parlamencie nie poparła ustawy z 13 kwietnia br. przewidującej wprowadzenie embarga na import węgla z Rosji.

– Państwo wprowadziło embargo na import węgla z Rosji, ale nie zapewniło środków, aby polskie rodziny nie zmarzły – oświadczyli politycy opozycji.

Obecny na miejscu rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych przekonywał natomiast, że teza o uzależnieniu Polski od węgla z Rosji jest wbrew faktom… nieprawdziwa.

– Konfederacja wiedziała, iż rząd nie ma skąd tego węgla wziąć na czas w odpowiedniej ilości i odpowiedniej cenie – wskazywał Robert Winnicki, wyjaśniając, dlaczego jego partia nie poparła ustawy nakładającej embargo.

– Zbrodnią było to, że rząd bez żadnych wyliczeń i przygotowania wprowadził embargo. Przez lata uzależniał Polskę i Polaków od rosyjskiego węgla. Chcemy poznać prawdę, kto doprowadził do tego, że są horrendalne ceny, że polskie rodziny są zagrożone tym, że będą marznąć – alarmował Robert Winnicki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx