Premier Morawiecki apeluje do… Tuska. Tego lider PO raczej się nie spodziewał

Premier Mateusz Morawiecki właśnie zaapelował do sił opozycyjnych. Najwyraźniej miał na myśli słowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej z ostatnich kilkudziesięciu godzin. Mowa o zanieczyszczeniu rzeki Odry.

Ognistych dyskusji na temat katastrofy ekologicznej, jaka stała się faktem w rzece przepływającej pomiędzy Polską a Niemcami, nie ma końca. Trudno się dziwić. Jej efekty trudno oglądać bez poczucia bezradności i grymasu na twarzy. 

Wielu jednak – zdaniem premiera Morawieckiego – na tym, co się stało, chciałoby zbić kapitał polityczny. Wszystko wskazuje na to, że szef rządu odniósł się dziś do byłego premiera, obecnie lidera głównej partii opozycyjnej. Ten jeszcze wczoraj z dużą pewnością mówił o dużym stężeniu rtęci w Odrze, czemu zaprzeczyła minister Anna Moskwa

Ważny komunikat polskiej policji. 1 MILION złotych nagrody!

Premier Morawiecki apeluje: nie wykorzystujcie tego do celów politycznych 

Opozycja w ostatnich kilkudziesięciu godzinach bije w rządzących jak w bęben. Zupełnie jakby to Jarosław Kaczyński, osobiście, przechylił gigantyczne wiadro z chemikaliami, zalewając jego zawartością Odrę. 

Ponadto sam Donald Tusk mówił o niebezpiecznej dla życia i zdrowia ludzi oraz oczywiście zwierząt zawartości rtęci:

Dziś Kancelaria Premiera musi wszystko to dementować, a sam jej szef apeluje:

– Proszę też wszystkie siły polityczne, aby to nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, nie było wykorzystywane do celów politycznych. Chcemy w ponadpolitycznym trybie przystąpić do eliminowania skutków tej klęski ekologicznej – przekazał dziś Mateusz Morawiecki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx