Prezes MKOl opowiedział o trudnościach przy organizacji Tokio 2020: „Nikt przed nami tego nie robił”

Thomas Bach wypowiedział się na temat organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Prezez Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przyznał, że nie spodziewał się, jak trudne będzie to przedsięwzięcie.

– MKOl nigdy nie porzuca sportowców. Najłatwiejsze byłoby dla nas odwołanie Igrzysk, mogliśmy wypłacić odszkodowania i przygotować wszystko na imprezę w Paryżu w 2024 roku – powiedział Bach, który jest prezesem organizacji od 2013 roku – Ale odwołanie Igrzysk nigdy nie było dla nas opcją.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

– Aby dotrzeć do dnia ceremonii otwarcia, musieliśmy zbudować zaufanie. Trzeba było pokazać, że mamy plan pokonania tego kryzysu. Najważniejsza była stabilność. Musieliśmy dać ludziom nadzieję – dodał Bach podczas 138. posiedzenia MKOl w Tokio.

Z powodu pandemii koronawirusa Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które miały odbyć się w 2020 roku, zostały przeniesione o 12 miesięcy. Nigdy wcześniej w nowożytnej historii olimpijskiej nie doszło do takiego przypadku.

– Muszę przyznać, że nie wiedzieliśmy, jak trudne będzie to przedsięwzięcie. Nie mieliśmy skąd czerpać doświadczenia. Nikt przed nami tego nie robił – powiedział prezes na temat decyzji o zmianie terminu Igrzysk.

– Przez ostatnie 15 miesięcy musieliśmy podejmować wiele decyzji na bardzo niepewnym gruncie. Mieliśmy wątpliwości każdego dnia. Debatowaliśmy i dyskutowaliśmy, mieliśmy wiele nieprzespanych nocy. Tak jak wszyscy ludzie na świecie, my też nie wiedzieliśmy, co przyniesie przyszłość – stwierdził Bach.

Najnowsze artykuły