Prezes TVP przegrał w sądzie. Jacek Kurski pozwał dziennikarza Onetu

Bardzo ciekawy wyrok zapadł właśnie w sprawie, którą rozpoczął sam prezes TVP – Jacek Kurski. Szef publicznej telewizji poczuł się pomówiony przez jednego z dziennikarzy. Jak się jednak okazało, będąca przedmiotem sprawy publikacja wcale nie zawierała nieprawdy.

Gdy w Polsce i na świecie szalała zaraza, w mediach pojawiało się mnóstwo publikacji na temat nieprzestrzegania przez osoby publiczne, a nawet polityków, obostrzeń. Ci drudzy sami je przecież nakładali, co jeszcze mocniej bulwersowało opinię publiczną.

Tomasz Lis sprzedaje nagle willę w Konstancinie. Cena zwala z nóg

Jacek Kurski przegrał proces. Prezes TVP ośmieszony

Człowiek dowodzący Telewizją Publiczną, w dodatku znajdujący się w bliskim otoczeniu prezesa PiS, nie zdołał pokonać w sądzie dziennikarza Onetu.

Jak donoszą WirtualneMedia.pl: Sąd umorzył proces z prywatnego aktu oskarżenia o zniesławienie, który prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski skierował wobec Kamila Dziubki z Onetu. Dziubka ujawnił, że Kurski w grudniu ub.r. wyjechał na finał Eurowizji Junior kilka dni po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Oliwia Bieniuk o Ani Przybylskiej: mama zawsze powtarzała mi jedną rzecz

Wygląda zatem na to, że rzeczona publikacja zawierała informacje prawdziwe. Ot i człowiek będący blisko władzy, postać numer 1 przy Woronicza, całkowicie zignorował bezwzględne obostrzenia panujące w tamtym okresie. Obostrzenia, które nałożył przecież rząd Zjednoczonej Prawicy. Do których przestrzegania każdego dnia namawiały właśnie Wiadomości TVP.

Wyjazd Kurskiego na Eurowizję miał miejsce w grudniu ubiegłego roku.

0
Skomentuj ten artykułx