Problemy z dostępem do pieniędzy. Kolejne limity w PKO BP, mBank, Pekao i Euronet

By nie siać niepotrzebnej paniki nie napiszemy, że w ostatnich tygodniach dzieje się coś niepokojącego. Na pewno natomiast ma miejsce coś trudnego do zrozumienia dla przeciętnego klienta. Dostęp do pieniędzy gromadzonych na naszych kontach bankowych (mBank, PKO BP, Pekao SA etc.) znów jest utrudniany.

Z ogólnodostępnych danych wynika, że niemal każdy dorosły Polak posiada osobisty rachunek bankowy. Czy z niego korzysta czy nie – jest klientem usług finansowych.

Najpopularniejsze banki w naszym kraju to oczywiście PKO BP, mBank, Santander Bank czy Bank Pekao. To właśnie ich klienci – ale nie tylko – odczuwają już kolejne problemy z dostępem do pieniędzy, a mówiąc konkretniej: do gotówki.

Pobierasz pieniądze w ramach 500 plus? Rząd nie ma dobrych wieści

Pieniądze coraz trudniej dostępne. Banki bez ostrzeżenia zaostrzyły limity (PKO BP, Euronet, Pekao SA)

Spora część społeczeństwa w naszym kraju niezmiennie deklaruje, że czuje większy komfort finansowy posiadając przynajmniej część oszczędności w gotówce. Pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są co prawda bezpieczne, ale wciąż nie każdy Polak w stu procentach ufa systemom finansowym.

Czołowe banki oraz operatorzy bankomatów (m.in. Euronet czy Pekao SA) nie poprawiają sytuacji wdrażając kolejne, irracjonalne wręcz limity. Jakie?

Otóż od niedawna posiadając kartę wydaną przez bank inny, niż Pekao, w bankomatach okraszonych znakiem firmowym tegoż banku nie wybierzemy jednorazowo więcej, niż 500 zł. Chcąc wybrać większą sumę spędzimy przy bankomacie mnóstwo czasu, a za nami najpewniej ustawi się spora kolejka innych chętnych. Z kolei Euronet jeszcze bardziej obniżył kwotę, jaką można wybrać z żółtych automatów jednorazowo. Do niedawna było to 1000 zł, dziś już tylko 800. Co ciekawe, żaden z banków ani operatorów bankomatów nie wyjaśnia przyczyn i celu nakładania kolejnych ograniczeń.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx