Strona głównaInne publikacjeProblemy zdrowotne Kamila Stocha. Ominą go kolejne zawody

Problemy zdrowotne Kamila Stocha. Ominą go kolejne zawody

Z powodu kontuzji stawu skokowego Kamila Stocha zabrakło w inauguracyjnych zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle. Dziś zapadła decyzja, że Polak nie poleci także do Francji na kolejny weekend rywalizacji. W Courchevel zabraknie również Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Jeszcze w piątek wszystko wyglądało bardzo dobrze, Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu i był faworytem do zwycięstwa w sobotnim konkursie. Niestety, na kilka godzin przed zawodami poinformowano, że Stocha zabraknie na liście startowej.

Powodem absencji Stocha była kontuzja stawu skokowego. Na nodze mistrza olimpijskiego pojawił się obrzęk, który nie znikł do niedzieli. Z tego powodu trener Michał Doleżal po rozmowie z zawodnikiem uznał, że Stoch nie pojedzie na zawody do Francji.

Co ciekawe, do Courchevel nie pojedzie także Dawid Kubacki. Co prawda nie narzekał on na żadne problemy zdrowotne, dlatego najpewniej chodzi o odpoczynek dla trzykrotnego zwycięzcy klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Trzecim nieobecnym podczas weekendu skoków we Francji będzie Piotr Żyła. 34-latek nie radził sobie najlepiej na skoczni w Wiśle, dlatego Michał Doleżał postanowił dać mu trochę wolnego.

Do Francji pojedzie siedmiu zawodników. Spośród nich w najlepszej formie wydaje się być Jakub Wolny. Wygrał on inauguracyjny konkurs w Wiśle w sobotę. W niedzielę triumfował Kubacki, jednak jego nie zobaczymy w Courchevel.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy