Strona głównaSportTokio 2020Problemy zdrowotne polskiej biegaczki. Nie wystąpi na Igrzyskach?!

Problemy zdrowotne polskiej biegaczki. Nie wystąpi na Igrzyskach?!

Jak podaje Onet Sport, Justyna Święty-Ersetić ma problemy mięśniowe i jej występ w Tokio stoi pod znakiem zapytania. Nawet jeśli uda jej się pobiec, to uraz może uniemożliwić osiągnąć dobry wynik.

Kontuzja 28-latki jest podobno na tyle poważna, że zawodniczka dostała zalecenie, by nie biegać podczas najbliższych treningów. Święty-Ersetić ma się oszczędzać, żeby nie pogłębić urazu. Biegaczka ma czas do 30 lipca, by dojść do pełnej sprawności.

Święty-Ersetić pojechała na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, by wystąpić w zawodach sztafetowych i indywidualnych. Jej specjalnością są biegi na 400 m. 28-latka miała być silnym punktem naszej drużyny.

W ostatnim czasie zawodniczka zmagała się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, które eliminowały ją z treningów na kilka miesięcy. Dodatkowo Święty-Ersetić dość ciężko przechodziła zakażenie koronawirusem, przez co straciła kolejny cenny czas tuż przed Igrzyskami.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

COVID-19 dopadł biegaczkę miesiąc temu. Miała ona takie duszności, że nie mogła złapać tchu podczas trenowania. Na szczęście Święty-Ersetić wyzdrowiała w porę i mogła pojechać do Tokio z nadziejami na sukces.

Na ten moment nie wiadomo, czy nasza reprezentantka w ogóle wystąpi w Tokio, a nawet jeśli pobiegnie, czy będzie w swojej optymalnej dyspozycji. Pierwszy bieg z jej udziałem jest zaplanowany na 30 lipca.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy