Protest w Warszawie. Amnesty International żąda wpuszczenia imigrantów z Białorusi

Otwarcie granicy z Białorusią dla nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu? Taki postulat wysunęła organizacja Amnesty International, która… zorganizowała protest w Warszawie. Są pierwsze komentarze na ten temat. 

Końcówką ubiegłego roku obserwowaliśmy apogeum kryzysu na granicy Polski z Białorusią. Agresywni imigranci próbowali nie tylko sforsować polskie zasieki i przedostać się nielegalnie na terytorium UE, ale nawet atakowali naszych pograniczników. 

Cejrowski zamieścił ostre nagranie o Niemcach. Będzie reakcja Berlina? (WIDEO)

Protest w Warszawie. Postulat: wpuścić imigrantów z Białorusi

Niektóre media i „niezależne” organizacje przedstawiały jednak tamte wydarzenia w – mówiąc oględnie – niekoniecznie rzetelny sposób. Rozsiewano na przykład obrzydliwe fake newsy na temat rzekomych egzekucji na schwytanych imigrantach, których dokonywać mieli polscy funkcjonariusze Straży Granicznej, policji oraz żołnierze. 

Ogniste dyskusje na temat tego czy otworzyć wschodnią granicę dla imigrantów Łukaszenki, czy też nie, ucichły w lutym. To właśnie wtedy Rosja zaatakowała Ukrainę, skupiając uwagę całego świata na tych właśnie wydarzeniach. Dziś do tematu wraca Amnesty International.

– Amnesty International zorganizowała w Wawie protest domagając się od polskich władz wpuszczania imigrantów z Białorusi. W przypadku tej organizacji już chyba nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć – skomentował znany publicysta, Marcin Palade.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx