Przełomowa wypowiedź Michała Szpaka. Powiedział, dlaczego ubiera się jak kobieta

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Michał Szpak od lat ubiera się jak kobieta. Jego wizerunek zszokował widzów zwłaszcza przed nieco ponad dekadą, gdy pojawił się w programie X Factor. Ponadto wokalista maluje paznokcie i często pojawia się w pełnym makijażu. Dlaczego? Po latach były juror The Voice of Poland postanowił wyjaśnić tę kwestię. Bo przecież innego jego wizerunku nie znamy.

Przez lata podejrzewano go o bycie gejem. Orientacja Michała Szpaka była tematem debat oraz obiektem researchu w internecie. Sam zainteresowany zaprzeczył, jakoby był gejem.

Milionerzy. Polak wygrał milion zł. Gdy zobaczył przelew od TVN-u, mocno się zdziwił

Dlaczego zatem Michał Szpak ubiera się, a nawet zachowuje, jak kobieta? Artysta postanowił wyjaśnić to w rozmowie z dziennikarzem Dzień dobry TVN. Jego argumenty bez wątpienia zaskoczą wiele osób, które wciąż nie rozumieją, co Szpak chce wyrazić.

Michał Szpak wyjaśnił, dlaczego ubiera się jak kobieta. Były trener The Voice of Poland zaskoczył

Otóż nie dlatego, że jest gejem. Tak jak nie dlatego, że chce prowokować ludzi, którzy nazbyt interesują się cudzym wizerunkiem. Powód, dla którego wokalista z Jasła wybrał taki, a nie inny image, jest dużo bardziej złożony.

Marzena Kipiel-Sztuka nie ma za co jeść. Koszmarna sytuacja byłej gwiazdy Polsatu

Jak bowiem przyznał, identyfikuje się jako queer. Bynajmniej nie uważa tego zjawiska za zboczenie lub coś szkodliwego społecznie. Bo przecież wielu Polaków wciąż postrzega osoby queer właśnie w ten sposób.

– Jesteśmy ludźmi, nie musimy wszystkiego tolerować – powiedział w wywiadzie dla dziendobry.tvn.pl. Dodał jednak, że liczy na zmiany w mentalności rodaków.

– Ale fajnie byłoby, gdyby nasze społeczeństwo poruszało tematy, które są tabu. Bo wtedy nasza tolerancja na innych ludzi, którzy chcą być inni – i nie mówię tylko o mniejszościach seksualnych, a o osobach, które kochają być queerami, bo lubią wyrażać siebie w kolorowy sposób – nie spotykaliby się ze ścianą niezrozumienia – tłumaczył Michał Szpak.

17
0
Skomentuj ten artykułx