Putin stracił cierpliwość. Podjął nagłą decyzję, która zmroziła nawet jego żołnierzy

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

To już 119. dzień wojny w Ukrainie. Według większości źródeł, Władimir Putin nie spodziewał się, że nasi wschodni sąsiedzi będą stawiać opór przez tak długi czas. Triumf prezydent Rosji miał ogłosić przecież najpóźniej 8 maja – w narodowy Dzień Zwycięstwa Rosji. Tymczasem Ukraińcy zgotowali rosyjskim agresorom niemiłą niespodziankę. Stąd też Putin podjął właśnie nagłą i radykalną decyzję.

Ukraina się broni, a władze na Kremlu są coraz bardziej sfrustrowane. Wyraz temu dał właśnie prezydent Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin. Jak się okazało, obecnie nawet najważniejsze persony w rosyjskich siłach zbrojnych nie mogą czuć się bezpiecznie.

Ujawniono, kto steruje Szymonem Hołownią? Do sieci trafił niezbity dowód

Niczym za czasów stalinowskich Putin podjął nagłą decyzję o przeprowadzeniu swoistych czystek w rosyjskiej armii. To posunięcie zszokowało nawet doświadczonych mundurowych. Tego typu decyzji nie powinno się przecież podejmować z dnia na dzień. Co konkretnie zrobił Władimir Putin? W Polsce donosi o tym m.in. Onet.

Nie dość, że rosyjskie wojska – mówiąc kolokwialnie – nie do końca dają radę na ukraińskim froncie, to przywódca Federacji ma zamiar wdrożyć zmiany, które mogą jeszcze bardziej zdeorganizować ich siły zbrojne.

Oto odpowiedź Putina na słowa prezydenta Dudy? To brzmi jak jawna groźba

Putin podjął nagłą, zdumiewającą decyzję. Nawet Rosjanie łapią się za głowy

Instytut Badań nad Wojną (ISW) przekazał dziś informacje, które zdumiewają nie tylko opinię publiczną na zachodzie, ale nawet wielu doświadczonych rosyjskich mundurowych.

Kreml niedawno zmienił dowódcę rosyjskich sił powietrznodesantowych i może być w trakcie radykalnego przetasowania struktury dowodzenia inwazją na Ukrainę” – podało ISW. Wygląda zatem na to, że Putin przyczyn niemocy swojej armii nie doszukuje się w braku wyszkolenia, złej organizacji, braku dyscypliny wewnątrz dywizji i latach zaniedbań. Najwyraźniej uznał, że zmiana dowódców kierujących agresją na naszych wschodnich sąsiadów wreszcie da Rosji upragnione efekty.

Rząd zwolni emerytury z podatku! Ale musisz spełnić jeden warunek

W praktyce jednak taki ruch Putina może wprowadzić jeszcze większy chaos na froncie. A przecież już w obecnym „składzie” Rosjanie potrafili tracić czołgi na rzecz Romów czy zatruwać się podkładanym przez Ukraińców zatrutym alkoholem. Tego typu zdarzenia sprawiły, że rosyjskie siły zbrojne stały się pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej. Czy „przetasowania” okażą się dobrym rozwiązaniem?

Przekonamy się już w najbliższych tygodniach. Pewne jest jedno: Ukraina się nie podda. Prezydent Wołodymyr Zełenski zaznacza, że jego żołnierze i ochotnicy będą bronić kraju do ostatniej kropli krwi.

0
Skomentuj ten artykułx