Putin zwrócił się do Polski. Grozi palcem ws. sytuacji na granicy

Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Rosja od lat prowadzi politykę destabilizacyjną wobec „wrogich” państw. Do takich zalicza się na Kremlu m.in. Polskę. Głównie przez wzgląd na prozachodnią politykę, członkostwo w UE i NATO. Dziś Władimir Putin pogroził palcem w stronę granicy z Polską.

Prezydent Rosji – tak twierdzą chociażby białoruscy opozycjoniści, np. Paweł Łatuszka – chce wykorzystać kryzys migracyjny na wschodniej granicy Polski do własnych celów. Dziś przywódca Federacji Rosyjskiej zdaje się potwierdzać tę tezę. Wygłosił przemówienie, w którym posądza Polskę o oczernianie Rosji. 

Kryzys migracyjny. Władimir Putin zwrócił się do Polaków

Putin „dobrze radzi” Polsce i jej unijnym sojusznikom, by zajęli się swoimi sprawami. Ton prezydenta Rosji podczas wypowiedzi dla stacji Rossija 1 nie może budzić optymizmu. 

Co prawda deklaruje on „pomoc w rozwiązaniu kryzysu na polsko-białoruskiej granicy”. Stawia jednak warunki i ostrzega zachodnich sąsiadów Białorusi: 

– Kiedy słyszymy oskarżenia pod naszym adresem, chcę wszystkim powiedzieć: zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami, nie przerzucajcie na nikogo własnych spraw, które rozwiązywać powinny wasze resorty o odpowiednich kompetencjach – powiedział Władimir Putin. Nawiązał w ten sposób do tezy o tym, że to Kreml, wespół z reżimem Łukaszenki, celowo wepchnął hordy imigrantów pod polską granicę. Polityk dodał, że Moskwa pomoże w rozwiązaniu kryzysu, jeśli „cokolwiek będzie od Rosji zależało”.

Gessler dodała przerażające zdjęcie. "Tak teraz wyglądam"

Putin zaznacza, że Rosja nie ma sobie nic do zarzucenia. Słyszymy, że kraje zachodnie „są same sobie winne”. – Same stworzyły warunki do tego, by pojechały do nich tysiące, setki tysięcy ludzi – grzmiał w publicznej telewizji Putin.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...