Radosław Sikorski przypomniał słowa Andrzeja Dudy o TVP. „Bo w normalnej demokracji…”

Radosław Sikorski uwielbia wytykać obecnie rządzącym hipokryzję. Najczęściej robi to na Twitterze, gdzie jest bardzo aktywny. Były szef polskiej dyplomacji przypomniał dziś słowa Andrzeja Dudy o Telewizji Publicznej sprzed 9 lat. Obecny prezydent pisał wówczas o tym, że „media powinny patrzeć władzy na ręce”. 

Nawet najbardziej zagorzały zwolennik Prawa i Sprawiedliwości winien przyznać, że – mówiąc oględnie – TVP nie patrzy dziś rządowi na ręce szczególnie wnikliwie.  

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Nadzwyczaj rzadko możemy bowiem usłyszeć w Telewizji Publicznej o jakichkolwiek błędach polityków frakcji rządzących, czy chociażby drobnych nieprawidłowościach, jakich się dopuścili. Politycy Zjednoczonej Prawicy nie widzą w tym nic złego. Ale nie zawsze tak było. 

Przed laty Andrzej Duda, wówczas jeszcze szeregowy poseł PiS, słusznie zauważył, że TVP nie powinna wykazywać służalczej postawy wobec rządzących. Którzy – siłą rzeczy – jeśli chcą, mogą wywierać wpływ na narrację prezentowaną w mediach publicznych. 

Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej w demokracji media patrzą rządowi na ręce – pisał na Twitterze w czerwcu 2012 roku Andrzej Duda. Dziś słowa te nabierają zupełnie nowego wydźwięku. – Święte słowa – podsumował Radosław Sikorski, w odniesieniu do „historycznego” wpisu prezydenta:

Najnowsze artykuły