Radosław Sikorski o posłance PiS: „A nie mówiłem, że wariatka?”

Po raz kolejny Radosław Sikorski pokusił się o wypowiedź, która odbije się szerokim echem. Były szef polskiej dyplomacji o Krystynie Pawłowicz napisał na Twitterze, że jest ona wariatką. Skomentował w ten sposób najnowszy wpis byłej parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości.

Krystyna Pawłowicz to specyficzna osobowość w polskiej polityce. Przez lata zasiadania w parlamencie zasłynęła wielokrotnie z kontrowersyjnych, emocjonalnych wypowiedzi, a nawet pogróżek w stronę dziennikarzy mediów wydawanych przez zagraniczne koncerny.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Od grudnia 2019 roku Pawłowicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego z nadania PiS. Ten fakt oczywiście bardzo nie podoba się środowiskom będącym w opozycji wobec polityki partii rządzącej. W słowach nie przebiera szczególnie Radosław Sikorski – wieloletni minister, dziś europarlamentarzysta. 

– A nie mówiłem, że wariatka? I ona ma orzekać o zgodności prawa Unii Europejskiej z naszą Konstytucją – oburza się Sikorski. Polityk zareagował ten sposób na słowa Krystyny Pawłowicz na temat „lewackich premierów”. 

– 5 byłych polskich lewackich PREMIERÓW razem z Niemcami, klęczy w UE na gardle Polski symbolicznie pomagając im znieść szlaban na naszej granicy. Żebrzą o zabicie Polski, Polaków, polskości. Jak to się dzieje, że mimo tej tradycji zdrad, żywej wśród części narodu Polska jeszcze trwa? – grzmiała Pawłowicz w związku z toczącymi się przeciw Polsce procedurami w Brukseli.

Najnowsze artykuły