Rafaela Nadala nie zobaczymy już na kortach w tym roku

Hiszpański tenisista Rafael Nadal poinformował, że z powodu kontuzji stopy nie zagra już do końca roku. 35-latek już wcześniej wycofał się z udziału w kilku turniejach.

To kolejny legendarny tenisista, który z powodu kontuzji nie będzie w stanie grać w najbliższym czasie. Niedawno Roger Federer oficjalnie zapowiedział, że musi poddać się operacji kolana, która wyeliminuje go na wiele miesięcy.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

– Bardzo mi przykro poinformować, że muszę zakończyć sezon 2021. Szczerze mówiąc, przez rok cierpiałem ze stopą o wiele bardziej, niż powinienem i muszę poświęcić trochę czasu, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu lub przynajmniej go poprawić. Po to, aby wciąż mieć opcje na kilka następnych lat – powiedział Nadal.

– Przez ostatni rok nie mogłem nawet normalnie trenować. Nie byłem w stanie przygotowywać się tak, jak powinienem. Potrzebuję czasu na regenerację. Ta kontuzja stopy ciągnie się już tak naprawdę od… 2005 roku. Przez te wszystkie lata uniemożliwiało mi to rozwój kariery sportowej. Obiecuję, że zamierzam ciężko pracować, aby w przyszłości nadal cieszyć się tym sportem – dodał tenisista.

Nie tak dawno Hiszpan zmuszony był wycofać się z turniejów w Cincinnati i Toronto. Niestety, stan jego stopy nie poprawił się, przez co zawodnik musiał podjąć decyzję o rezygnacji z dalszych startów w 2021 roku.

Już za kilka dni rusza turniej US Open. Faworytem jest Novak Djoković, który będzie chciał poprawić się po nieudanych w jego wykonaniu igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Najnowsze artykuły