Strona głównaInne publikacjeRafał Majka wykonał świetną pracę podczas 17. etapu Tour de France, pomógł...

Rafał Majka wykonał świetną pracę podczas 17. etapu Tour de France, pomógł koledze z drużyny w zwycięstwie

Tadej Pogacar wygrał 17. etap Tour de France. Duża w tym zasługa Rafała Majki, który pracował dziś, by pomóc liderowi wyścigu w pokonaniu swoich rywali.

17. etap jest uważany za jeden z najtrudniejszych dla kolarzy biorących udział w wyścigu dookoła Francji. A to wszystko ze względu na strome podjazdy oraz bardzo szybkie zjazdy. Meta znajdowała się w miejscowości Col de Portet, a cała trasa liczyła 178 kilometrów.

Jako pierwszy pozycję lidera objął Francuz Pierre Roland, przed 20. kilometrem dogonili go m.in. Lukas Postelberger, Anthony Perez i Dorian Gordon. Pierwsza premia górska znajdowała się na 49,3 kilometra przed metą, po punkty ścigali się Wout Poels i Nairo Quintana.

Potem kolejne duże wzniesienie zaatakowało kilku Francuzów, ale na Val Louron na prowadzeniu został już tylko Anthony Perez z czterema minutami nad peletonem. Przed kolarzami został już tylko ostatni podjazd pod Col de Portet.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

I to właśnie tam najważniejszą pracę wykonał Rafał Majka. Polak narzucił bardzo wysokie tempo, przez co peleton się rozerwał, dzięki czemu Tadej Pogacar mógł przeprowadzić atak na samym końcu tego trudnego fragmentu.

Słoweniec zachował najwięcej sił na finiszu i jako pierwszy dotarł do mety. Zawodnik UAE Team Emirates o kilka sekund wyprzedził Jonasa Vingegaarda i Richarda Carapaza. Lider Tour de France umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy