Real Madryt zaprezentował nową gwiazdę. „To największy klub na świecie”

David Alaba został dziś zaprezentowany jako nowy piłkarz Realu Madryt. Austriacki piłkarz będzie nosił koszulkę z numerem 4.

Przejście Alaby do Realu zostało ogłoszone już kilka tygodni temu, ale zawodnik nie mógł zostać wcześniej zaprezentowany, ponieważ uczestniczył w mistrzostwach Europy. Teraz wrócił z urlopu i zanim rozpoczął treningi z Królewskimi, wziął udział w konferencji prasowej.

– To spełnienie moich marzeń. Real to największy klub na świecie, czuję się dumny, że tu jestem. Chcę założyć już tę białą koszulkę – powiedział na prezentacji Alaba. Austriak z kilku dostępnych numerów wybrał ten, który przez ostatnie lata nosił Sergio Ramos. Zawodnik wytłumaczył, dlaczego podjął właśnie taką decyzję.

– Rozmawiałem w klubie o tym, zaoferowano mi, żebym wziął właśnie „czwórkę”. Nie wiem, czy były dostępne inne numery, ale wiem, jak ważny dla Realu jest numer 4. To będzie zaszczyt móc go nosić na plecach, dodatkowa motywacja. Reprezentuje on siłę i przywództwo – przyznał Alaba.

Real Madryt nie wyda już w tym oknie transferowym ani jednego euro?

– Szkoda, że w klubie nie ma już Zinedine’a Zidane’a, ale jestem szczęśliwy, że będę mógł znów pracować z Carlo Ancelotti. Mamy bardzo dobre relacje, współpraca z nim to będzie przyjemność – dodał 28-latek.

Dziennikarze zadali Alabie pytanie o ewentualny transfer Kyliana Mpabbe, cel numer jeden prezesa Realu Florentino Pereza. Austriak odpowiedział jednak bardzo dyplomatycznie.

– Kylian to zawodnik klasy światowej, to nie podlega dyskusji. Ma wielkie umiejętności. Niestety, to pytanie powinniście zadać osobom za to odpowiedzialnym, ja nie jestem odpowiednim adresatem – powiedział Austriak.

Najnowsze informacje