Reprezentacja Polski U21 poznała rywali w eliminacjach Euro 2025

Reprezentacja Polski do lat 21 poznała rywali, z którymi stoczy eliminacyjne boje o awans do mistrzostw Europy w 2025 roku.

Losowanie odbyło się dzisiaj w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie. Polska trafiła do jednej grupy z Niemcami, Izraelem, Bułgarią, Kosowem i Estonią.

Zwłaszcza pojedynek z naszymi zachodnimi sąsiadami budzi spore emocje. W turnieju, który odbędzie się na Słowacji w 2025 roku weźmie udział tylko 16 najlepszych drużyn wyłonionych z eliminacji.

Probierz reaguje na losowanie

O losowaniu wypowiedział się selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Michał Probierz, który do tej pory prowadził kadrę do lat 21 jedynie w czterech meczach.

– Nie chciałbym oceniać wyników losowania w kategoriach „łatwe” czy „trudne”. Szanujemy każdego przeciwnika i z każdym trzeba będzie zagrać na maksymalnych obrotach, by coś zwojować. Cieszę się, że eliminacje rozpoczniemy dopiero we wrześniu. Wciąż budujemy drużynę, przed nami jeszcze zgrupowania i mecze towarzyskie w marcu i czerwcu, które będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać. Awans jest w naszym zasięgu – powiedział Probierz cytowany przez portal „Łączy nas piłka”.

Z eliminacji bezpośrednio na Euro 2025 awansuje tylko triumfator swojej grupy. Sześć pozostałych nacji z drugich miejsc w grupach utworzy pary barażowe. Zwycięzcy tych par także pojadą na turniej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx