Rinat Achmetow komentuje transfer Mudryka i przeznacza blisko 120 milionów złotych na pomoc Ukrainie

POPULARNE DZIŚ

Właściciel Szachtara Donieck Rinat Achmetow postanowił przekazać ogromną sumę pieniędzy na rzecz ukraińskiej armii oraz rodzin wszystkich obrońców kraju, którzy przyczynili się do walki na wywołanej przez Rosję wojnie.

Achmetow wydał oświadczenie w związku z odejściem wielce utalentowanego Mychajło Mudryka z jego klubu do Chelsea. Biznesmen wykorzystał głośny transfer rodaka, aby przekazać światu ważne informacje.

Londyńczycy zapłacili Szachtarowi za skrzydłowego aż 70 milionów euro, a kwota ta może wzrosnąć nawet do 100 milionów euro po zrealizowaniu przez piłkarza odpowiednich zapisów w umowie.

Najbogatszy człowiek w Ukrainie przekazał na rzecz pomocy swojej ojczyźnie aż miliard hrywien, czyli około 120 milionów złotych. 56-latek zapowiedział też, że gdy tylko nadejdzie czas pokoju, Szachtar rozegra w Doniecku sparing przeciwko Chelsea.

Oświadczenie Rinata Achmetowa

Przede wszystkim chcę podziękować całemu cywilizowanemu światu za pomoc Ukrainie. Dzięki ukraińskiej armii, ukraińskiemu narodowi i ogromnemu wsparciu całego cywilizowanego świata możemy dziś mówić o ukraińskim futbolu. Tylko razem pokonamy zło, które zawitało do naszego domu.

Dziś mam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszę się z transferu Mychajło i jestem z niego dumny. Ten facet udowodnił na własnym przykładzie, że niemożliwe może stać się możliwe dzięki talentowi i pracy. Jestem absolutnie pewien, że cała Europa będzie oklaskiwać piękną grę w wykonaniu Mychajło.

Z drugiej strony nigdy nie ukrywałem, że moim marzeniem jest zdobycie europejskich trofeów. To znaczy, że to właśnie takich zawodników jak Mudryk powinniśmy zapraszać do naszego klubu i z takimi zawodnikami sięgać po puchary, a nie jedynie kibicować im, nawet gdy grają w najlepszych zespołach świata. Niestety teraz jest to niemożliwe, ponieważ na Ukrainie trwa niesprawiedliwa wojna rozpętana przeciwko nam przez Federację Rosyjską. Jestem przekonany, że zwyciężymy, a po wszystkim rozegramy z Chelsea mecz towarzyski na Donbass Arena w Doniecku.

Musimy zrobić wszystko, aby stało się to jak najszybciej. Dlatego postanowiłem uruchomić projekt Heart of Azovstal (Serce Azowstalu), w celu pomocy obrońcom Mariupola i rodzinom poległych żołnierzy. Ich wyczyn nie ma sobie równych we współczesnej historii. To dzięki nim, ich poświęceniu i odwadze w powstrzymywaniu wroga w pierwszych miesiącach wojny, wszyscy czujemy dziś, że zwycięstwo Ukrainy jest blisko.

Przeznaczam jeden miliard hrywien na pomoc naszym wojownikom i wszystkim obrońcom kraju, a także ich rodzinom. Będą one kierowane na różne potrzeby – od leczenia, przez pomoc psychologiczną, aż do protekcji namierzanych przez wroga celów. Dla zachowania przejrzystości, do życia powołany zostanie profesjonalny, niezależny sztab, który będzie współdziałał z obrońcami Azovstalu, ich rodzinami, służbami patronackimi i wolontariuszami.

Jesteśmy dozgonnie wdzięczni naszym wojownikom!”

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x