Strona głównaSportTokio 2020Robert Korzeniowski o złocie Tomali: "Jestem w szoku!"

Robert Korzeniowski o złocie Tomali: „Jestem w szoku!”

Nie milkną echa złotego medalu Dawida Tomali w chodzie na 50 km podczas igrzysk w Tokio. Sukces 32-latka skomentowali czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski oraz Agnieszka Dygacz, która startowała na olimpiadach w Londynie oraz Rio de Janeiro.

– Jestem w szoku, ale to pozytywny szok – powiedział z radością Korzeniowski – Przez 17 lat od mojego ostatniego triumfu polskich chód nie miał szczęścia w igrzyskach, teraz też nikt nie przewidywał medali. Ja wprawdzie prognozowałem, że Tomala może być w czołowej ósemce, ale to były ostrożne prognozy.

[irp posts=”3125″ name=”Złoto! Złoto! Złoto! Dawid Tomala wygrał chód na 50 km”]

Dawid Tomala poszedł w ślady swojego idola, czterokrotnego mistrza olimpijskiego. Korzeniowski zdobył złote medale w Atlancie (1996), Sydney (na 20 km i 50 km, 2000) i Atenach (2004). 32-latek zaczynał nawet swoją karierę w klubie UKS Maraton Korzeniowski w Bieruniu.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Jestem pod wrażeniem jego odwagi, przygotowania logistycznego na trasie. W torbach na trasie, które mu mama uszyła, miał wszystko, co było potrzebne. Był skupiony na całym dystansie, nie robił niepotrzebnych gestów. Wziął wprawdzie flagę na kilometr przed metą, ale wszystko było pod kontrolą, bo miał dużą przewagę – dodał Korzeniowski.

Sukces Tomali skomentowała także Agnieszka Dygacz, która brała udział w chodzie na 20 km na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz Rio de Janeiro w 2016 roku.

– To niesamowite zaskoczenie. Popłakałam się przed telewizorem. Emocjonowałam się całym wyścigiem. Dawid rozegrał to znakomicie. Od początku widać było, że czuje się dziś bardzo mocny. Nadawał tempo grupie, którą prowadził. Wychodził parę razy do przodu. Oderwał się od nich raz, dogonili go, oderwał się ponownie i już nikt tego nie wytrzymał. Z kilometra na kilometr jego przewaga rosła – przyznała Dygacz – – Stawiałam, że będzie w pierwszej ósemce. O medalu nawet nie myślałam. Jak zobaczyłam, jak idzie, to byłam zachwycona.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy